Uwolnij swoją kreatywność dzięki filtrom w smartfonie!

Smartfony nowej generacji są przede wszystkim świetnymi urządzeniami wielofunkcyjnymi, których aparaty fotograficzne potrafią naprawdę zaskakiwać. Mają coraz więcej obiektywów, coraz większe możliwości, coraz lepszą jakość robienia zdjęć w każdych warunkach. Wszystko po to, aby użytkownik mógł cieszyć się doskonałej jakości zdjęciami bez znajomości zasad fotografii i bez posiadania specjalistycznego sprzętu!

Jaki smartfon wybrać do zdjęć?

Dobrze, jeśli smartfon posiada obiektyw przedni do selfies oraz obiektyw tylny do robienia zdjęć krajobrazów. Nowoczesne modele Apple są przeznaczone specjalnie dla miłośników robienia zdjęć w każdych warunkach, podobnie jak telefony LG czy Motorola, których aparaty zadziwiają jakością. Dobrym pomysłem jest także model SM-G975FZGDXEO, bardzo dobrze odwzorowujący obrazy widziane gołym okiem. Ważne, aby aparat posiadał obiektyw szerokokątny, „zbierający” sporą część widzianego krajobrazu, a nie zawężający go do niewielkiego okienka. Istotną funkcją jest też możliwość robienia dobrych, ostrych i odpowiednio oświetlonych zdjęć bez względu na to, z której strony pada światło. Takie daje zielony Samsung Galaxy S10+ 128 GB. Kwestia oświetlenia potrafi zepsuć nawet najprostsze zdjęcie! Dobry smartfon do robienia zdjęć powinien mieć dobre parametry i robić wyraźne zdjęcia bez przekłamywania kolorów w dowolnych warunkach oświetleniowych i atmosferycznych.

Co dają filtry do zdjęć?

Zabawa filtrami do zdjęć potrafi być bardzo wciągająca i dawać dużo frajdy. Filtry są potrzebne w smartfonie głównie po to, aby poprawić jakość zdjęcia już po jego wykonaniu. Najlepiej sprawdzają się w przypadku zdjęć robionych na tle różnych przedmiotów – aby je lekko rozmazać czy pokolorować lub wyostrzyć główną postać i tym samym zaakcentować jej rolę na fotografii. Świetnie się sprawdzają w przypadku selfies, pomogą ukryć niedoskonałości twarzy, poprawić kształt oczu, pogłębić barwy skóry czy ust. Smartfon SM-G975FZGDXEO lub inne smartfony nowej generacji dobrze sobie radzą z robieniem zdjęć dobrej jakości. Ale żeby nadać fotografiom ciekawszy efekt, na przykład rozmazania tła czy szkicu ołówkiem, potrzebne są odpowiednie filtry.

Jak używać filtrów do zdjęć?

Dodając zdjęcia na Instagram, można wykorzystać dostępne tam specjalne filtry o różnych ciekawych nazwach – zmiękczające światło, rozmywające tło, wyostrzające różne elementy itp. Jeżeli jednak chcemy użyć trybu edycji zdjęć w swoim smartfonie, na przykład w modelu SM-G975FZGDXEO, wtedy wystarczy po wykonaniu zdjęcia nacisnąć specjalny przycisk edycji i tam nieco „podrasować” to, co udało się nam wykonać. Filtry są generalnie bardzo proste w użyciu – pokazują nam naszą fotografię w oryginale i po przesuwaniu pasków regulacji dostosowują ilość nałożonego filtra na zdjęcie. Zaleca się, aby nie używać ich zbyt dużo, bo wtedy wyglądają bardzo nienaturalnie i mogą zakrzywiać widziany na nich obraz. Delikatne, przemyślane stosowanie filtrów pozwoli lekko zatuszować niektóre niedoskonałości, a także wyeksponować to, co wyszło dobrze. Wyglądać to będzie bardzo naturalnie – tak, jakby zdjęcie robił w studio profesjonalny fotograf!

Podsumowując, dobry aparat w smartfonie w połączeniu z dostępnymi sposobami edycji zdjęć mogą być kluczem do uzyskanie pięknych, romantycznych lub bardzo stylowych fotografii, które nadadzą twojemu profilowi na Instagramie charakteru!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here