powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna zapewnia dodatkową ochronę zewnętrznej części samochodu i pomaga utrzymać lakier w dobrym stanie przy stosunkowo niewielkiej konserwacji.

Lakier pojazdu jest bardziej odporny na zanieczyszczenia, matowienie i łatwiejszy do czyszczenia. Dzięki nałożonej powłoce ceramicznej lakier dłużej zachowuje połysk, jest również chroniony przed drobnymi uszkodzeniami, na przykład zawirowaniami powstałymi podczas mycia. Samochód nadal wymaga konserwacji, dlatego warto raz lub dwa razy w roku nałożyć uszczelniacz specjalnie przeznaczony do powłoki ceramicznej, aby lakier był dobrze chroniony. Im twardsza powłoka, tym lepiej chroni pojazd i jego zewnętrzną stronę.

Jakie są rodzaje powłok ceramicznych do ochrony lakieru?

Znajdziemy trzy główne typy powłok ceramicznych, a mianowicie polimerowe, kwarcowe i hybrydowe. Polimer lub epoksyd to szeroko stosowany w detailingu rodzaj ceramicznej powłoki, która wiąże się z fabrycznym lakierem pojazdu. To wiązanie jest trwałe jak farba, a polimer staje się jedną warstwą, która jest twardsza i bardziej odporna na uszkodzenia. To jest powód, dla którego nie można zmyć takiej warstwy powłoki ceramicznej, jedynym sposobem na usunięcie powłoki epoksydowej jest polerowanie.Powłoki kwarcowe są ze względu na swoją formułę twardsze niż inne rodzaje. Powłoka kwarcowa lub dwutlenek krzemu osiąga wysokie stopnie twardości, które pomagają chronić samochód przed zarysowaniami i zanieczyszczeniami. Zachowuje świeży i lśniący wygląd samochodu nawet po latach użytkowania. Powłoka ceramiczna hybrydowa to mieszanka żywicy epoksydowej i kwarcu. Gdy powłoka nanoceramiczna utwardza się, przekształca się w cienką warstwę, która jest tak mocna jak kwarc. Wzmacnia to głębię i blask lakieru, samochód jest błyszczący i zadbany.Powłoki ceramiczne to doskonała ochrona lakieru wrocław jest miastem, gdzie możemy zlecić nałożenie takiej powłoki na samochód. Mają również właściwości hydrofobowe, odpychają wodę i ułatwiają jej spływanie z powierzchni pojazdu. W ten sposób zapobiega się powstawaniu plam wodnych, brud i zanieczyszczenia nie przywierają łatwo do lakieru. Nałożenie odpowiedniej powłoki ceramicznej może pomóc utrzymać oryginalny lakier samochodowy w doskonałym stanie przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here