Czy podczas zakupów zdarzyło ci się, że terminal odrzucił płatność kartą? To duży problem, gdy nie możemy zapłacić za zakupy innym sposobem. Jakie są główne przyczyny odmowy realizacji transakcji?

Większość z nas posiada przynajmniej jedną kartę płatniczą. Dzięki niej możemy płacić wygodnie w sklepach – nie tylko tych stacjonarnych, ale też internetowych, a ponadto możemy robić zakupy on-line. Karta jest bezpieczniejsza niż noszenie ze sobą dużej gotówki, a także wygodniejsza w używaniu – dzisiaj możemy skorzystać z niej w wielu punktach.

Płatność możemy wykonać z wykorzystaniem kodu PIN – wtedy potwierdzamy transakcję na terminalu płatniczym. Możemy też płacić zbliżeniowo dla kwot do 50 złotych – wtedy nie trzeba wprowadzać kodu, więc cała transakcja jest szybsza. Zdarza się jednak, że terminale płatnicze odmawiają realizacji transakcji. Z jakiego powodu może do tego dojść?

Brak środków na rachunku

Jeśli nie mamy na koncie wystarczającej ilości środków, bank może odrzucić transakcję kartą, dlatego otrzymamy odmowę. Warto więc sprawdzić przed większymi zakupami, czy mamy odpowiednią kwotę. Pojawia się komunikat: odmowa realizacji transakcji.

Przekroczenie dziennego limitu płatności bezgotówkowych

Limity te w wielu bankach możemy ustawiać samodzielnie – wystarczy zalogować się na swoim koncie rozliczeniowym, a potem dokonać modyfikacji. Możemy zmienić limity związane z liczbą dziennych płatności oraz z kwotą płatności. Pojawia się komunikat: odmowa realizacji transakcji.

Wyczerpanie limitu na karcie kredytowej

Gdy chcemy płacić kartą kredytową i wyczerpaliśmy limit, także nie zrealizujemy transakcji. Pojawia się komunikat: odmowa realizacji transakcji.

Płatność kartą odrzucona

Przy takim komunikacie terminale płatnicze nie mogą połączyć się z centrum autoryzacyjnym albo z bankiem – może być to kwestia usterek technicznych, braku połączenia, prac serwisowych.

Błędny kod pin

Taki komunikat pojawia się, gdy wpiszemy zły kot PIN. Mamy tylko 3 próby na wpisanie kodu – potem karta może być zatrzymana przez sprzedawcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here