Sieć przeniknęła do naszego życia już we wszystkich możliwych aspektach. Wesołymi dźwiękami budzą nas ustawione w komputerach alarmy, dobitnie przypominając, iż oto należy opuścić głębiny ciepłej pościeli i wstać, aby wyruszyć naprzeciw wyzwaniom towarzyszącym nam każdego dnia. Z oczami zaklejonymi jeszcze snem, siorbiąc kawę, robimy poranną prasówkę w telefonie.

Podczas  przerwy na lunch z kolei w towarzystwie kolegów z pracy scrollujemy Facebooka, by dowiedzieć się, jak mija dzień naszym znajomym, bądź podzielić się własnymi wrażeniami z własnego. Nie dziwi zatem, iż reklama i sam marketing przesiąknęły do naszej wirtualnej rzeczywistości równie prędko, choć w coraz bardziej subtelny sposób.

Marketing jest wszechobecny

Na marketing w sieci możemy zatem natknąć się dosłownie wszędzie. I tylko w zależności od używanych kanałów komunikacji możemy owe działania dostrzec mniej lub bardziej wyraźnie. Marketing jest już od dawna bowiem obecny na portalach społecznościowych, choćby na najpopularniejszym Facebooku. Warto mieć tego świadomość, jeśli planujemy działania marketingowe. Aby zrobić to dobrze i z głową, warto czerpać inspiracje od agencji marketingowych oraz domów mediowych, takich jak na przykład codemedia.pl.

Rodzaje marketingu są różne

Marketing w sieci będzie znacząco różnił się od marketingu radiowego, telewizyjnego lub prasowego. Główną i największą różnicą jest wchodzenie w interakcje z użytkownikami portali społecznościowych. Właśnie do takich działań dążyć będzie coraz więcej platform, doskonale wiedząc, iż więź, jaka powstaje w wyniku wymiany informacji, jest cenniejsza niż produkt, który dzięki tymże więziom jest reklamowany bądź nabywany.

Ten nowy trend dopiero uwidacznia się na największych portalach społecznościowych i będzie z pewnością sukcesywnie się rozwijał. Warto zatem śledzić marketingowe nowinki, aby trzymać rękę na pulsie i reagować zgodnie z oczekiwaniami rynku. Taka wiedza przyda się nam samym przede wszystkim, pozwalając na bezproblemowe odnajdywanie się w meandrach internetowego marketingu, otaczającego nas ze wszystkich stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here