Każda firma, która decyduje się na skorzystanie z mocy Internetu, marzy o tym, aby znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Jak się okazuje – sama obecność w sieci nie wystarczy, a żeby osiągnąć sukces konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków. Jednym z nich jest pozycjonowanie stron, będące jednym z najpopularniejszych działań prowadzonych przez specjalistów. Na czym dokładnie polega? Jakie czynności się na nie składają? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki artykuł, który przyda się każdemu, kto chciałby zapewnić sobie sukces w Internecie.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych to działania, których głównym zadaniem jest zapewnienie jak najwyższej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Jak to działa? Aby w pełni zrozumieć ten proces, warto otworzyć wyszukiwarkę i wpisać dowolne hasło. Dzięki tej frazie otrzymujemy wyniki w postaci stron internetowych, które najbardziej do niej pasują. Pozycje poszczególnych witryn to często efekt działań związanych z pozycjonowaniem stron.

Jak w takim razie znaleźć się na pierwszym miejscu w Google? To wszystko zależy od algorytmu wyszukiwarki i treści na naszej stronie internetowej, która musi być jak najbardziej zgodna z zapytaniem użytkownika. Należy także pamiętać, że pierwszeństwo mają zawsze wyniki sponsorowane, czyli reklamy, za które właściciele witryn najzwyczajniej w świecie zapłacili. Wspomniany tajemniczy algorytm nieustannie monitoruje wszystkie istniejące w sieci strony, szukając w nich konkretnych słów kluczowych. Oczywiście mylne jest myślenie, że jakość contentu jest bez znaczenia. Wręcz przeciwnie – treści, które znajdują się na stronie, powinny być całkowicie oryginalne i posiadać wartość merytoryczną, ponieważ w przeciwnym razie pozycjonowanie stron może nie przynieść pożądanych efektów.

Pozycjonowanie stron – zadbaj o zawartość swojej witryny

Pierwszą rzeczą, na której należy się skupić, rozpoczynając pozycjonowanie stron, jest zadbanie o zawartość naszej witryny internetowej. Jak się okazuje – nawet najmniejsze szczegóły mogą mieć wpływ na pozycję w wyszukiwarce. Na co w takim razie należy zwrócić szczególną uwagę?

  • Unikalne treści i ich ilość – choć wspomnieliśmy już o tym wcześniej, to jednak właściciele stron bardzo często zapominają, jak ważny jest oryginalny content. Kopiowanie cudzych artykułów czy tłumaczenie zagranicznych tekstów nie są sposobem na osiągnięcie wysokich wyników w wyszukiwaniach Google. Nie bez znaczenia jest także ilość zamieszczanej treści,
  • słowa kluczowe, czyli frazy wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce, np. fryzjer Poznań czy rowery Warszawa. Ich obecność w tekstach witryny jest niezbędna! Co więcej, zaleca się także umieszczanie ich w adresie URL oraz meta description, czyli opisie strony.

Pozycjonowanie stron – zdobywaj linki

Pozycjonowanie stron internetowych nie kończy się jednak na działaniach wyłącznie w obrębie naszej witryny. Równie ważna jest obecność w sieci, a wśród najważniejszych jej elementów możemy wyróżnić:

  • obecność w mediach społecznościowych, czyli posiadanie profili na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Google+ czy YouTube,
  • linki z innych stron internetowych, czyli odnośniki do naszej witryny, znajdujące się na innych portalach. Należy pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach – przede wszystkim nie liczy się tylko ich ilość, ale także jakość. Na co w takim razie zwraca uwagę algorytm Google? Na kwestie techniczne strony i jej tzw. trust rank, czyli wskaźnik zaufania danej witryny. Nie bez znaczenia jest także położenie linku oraz jego rodzaj i oznaczenie.

Choć pozycjonowanie stron może na pierwszy rzut oka wydawać się niezwykle proste, to wbrew pozorom jest to proces, wymagający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Jeśli chciałbyś poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, zalecamy skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji, przed którą algorytm Google nie ma żadnych tajemnic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here