Zarządzanie firmą, prowadzącą działalność handlową i usługową jest stosunkowo proste, jeżeli korzysta się z programów do fakturowania. Ręczne wypisywanie paragonów i druków, przy większej liczbie transakcji, jest bardzo praco- i czasochłonne. Niepotrzebnie wydłuża to również czas obsługi klienta i pozbawia właściciela możliwości spojrzenia całościowo na dokumentację. Firma Mega-Tech, wychodząc naprzeciw potrzeb małych i średnich firm, oferuje tanie i szybkie programy do komputerowego wystawiania faktur.

Zalety posiadania programu

Największą zaletą programu do wystawiania faktur 2018 jest jego funkcjonalność oraz prostota obsługi. Dzięki niemu można w łatwy sposób sporządzać wszelkiego rodzaju faktury, paragony fiskalne, oferty, zamówienia itp. Cechuje go przejrzysty interfejs oraz możliwość dopasowania wyglądu do indywidualnych potrzeb. Można również dostosować zawartość tworzonych dokumentów (własne logo i pieczątka, elementy stopki itp.). Dodatkowo aplikacja oferuje kilkanaście gotowych szablonów zamówień, faktur i ofert, do wyboru. Przed zakupem program można za darmo przetestować. Aplikacja jest dostosowana do przepisów na 2018 rok i zawiera moduł Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Pozwala na wystawianie faktur w różnych językach (i walutach) oraz wysyłanie ich pocztą elektroniczną. Stwarza możliwość pracy on-line (również za granicą), a przede wszystkim jest bezpieczna i niezawodna.

Funkcjonalność programu

Aplikacja znacznie usprawnia zarządzanie firmą. Umożliwia prowadzenie kartotek klientów, zakupów oraz towarów i usług. W zależności od przeznaczenia posiada różne moduły, np. magazyn, JPK, kompletację, integrację ze sklepem internetowym itd. Można dzięki niemu generować JPK_FA i JPK_VAT oraz dokumenty kasowe (KP, KW, BP, BW).

Bardzo dużą zaletą jest również możliwość łatwego i szybkiego filtrowania danych i ich eksportu do arkusza kalkulacyjnego oraz sporządzania różnego rodzaju zestawień, raportów czy analiz.

Ręczne wystawianie faktur to przeżytek

Ręczne sporządzenie faktury zabiera sporo czasu, a ponadto można się przy tym pomylić. Jeżeli firma wystawia dużo dokumentów, musi do tej czynności zatrudnić samodzielnego pracownika. Praca nie kończy się na samym wystawieniu dokumentu – należy go jeszcze zarejestrować i zaksięgować na odpowiednim koncie. Pozostaje ponadto sprawa kontroli płatności odroczonych. Odpowiedni program do fakturowania, jak np. faktura vat program upora się z tą pracą w ciągu kilku minut, w dodatku bezbłędnie. Program sam wykona odpowiednie obliczenia (VAT, podsumowanie netto i brutto), zaś faktura wystawiana programem posiada profesjonalny wygląd, co wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Program umożliwia ponadto sporządzanie ofert, kompleksową dokumentację zakupu i sprzedaży, kontrolę stanu magazynu, wyszukiwanie danych i ich eksport do arkusza kalkulacyjnego, generowanie różnych raportów i analiz, a także inwentaryzację. Jak widać, wybór programu firmy Mega-Tech, to dobry wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here