Profesjonalny sprzęt gastronomiczny z GastroProdukt

Goście, którzy przychodzą do restauracji, często nie mają świadomości tego, jak wiele skomplikowanych urządzeń znajduje się na zapleczu. Prócz pracy ludzkiej to właśnie urządzenia gastronomiczne sprawiają, że restauracyjne posiłki powstają szybko i są smaczne.

Z jakich urządzeń korzystają restauracje?

Miejsce, w którym można kupić cały potrzebny w lokalu sprzęt to sklep gastronomiczny. Oferuje profesjonalne AGD, bez którego lokal gastronomiczny nie mógłby funkcjonować. W takim sklepie można też zasięgnąć porady na temat tego, jaki sprzęt jest najbardziej odpowiedni i na pewno się sprawdzi.

W każdej restauracji musi znajdować się duży piec i gazowa kuchnia gastronomiczna. To serce każdej kuchni i w domu, i w lokalu gastronomicznym. Nad piecami instalowane są specjalne wyciągi, dzięki którym para i zapach potraw nie unoszą się w całym lokalu. W wielu kuchniach wykorzystywane są też taborety gastronomiczne, na których ustawia się wielkie garnki z zupą. Dzięki temu stale podtrzymywana jest w nich odpowiednia temperatura i nie zajmują miejsca na kuchni, gdzie na bieżąco przygotowywane są inne dania.

W tych restauracjach, w których dostępna jest także oferta typu fast foody, potrzebny będzie również sprzęt do przygotowania charakterystycznych dla niej posiłków, np. opiekacz do kebaba, czy piec do pizzy.

Kucharze pracują przy dużych stołach gastronomicznych wykonanych ze stali. W zależności od tego, jak duża jest restauracja, kuchnia zajmuje czasem nie mniejszą powierzchnię niż sala, w której siedzą goście.

Szukasz włoskiej kuchni o nowatorskim wzornictwie i zaawansowanych rozwiązaniach? Zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą na lofra.pl. A jeśli potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń do wyposażenia pralni przemysłowych, nie zapomnij odwiedzić gp-pralnia.pl.

Wyposażenie gastronomii dla cateringu

Kiedy restauracja dodatkowo oferuje posiłki na wynos lub obsługę przyjęć w domu klienta, potrzebny jest jeszcze sprzęt do transportu gorących dań. Największą popularnością cieszą się duże styropianowe pudła – pojemniki termoizolacyjne i termoporty, w których umieszcza się gotowe do podania ciepłe dania

W cateringu wykorzystuje się także stalowe termosy transportowe oraz elektryczne kociołki do zupy. W nich można podgrzać dania w domu klienta bez konieczności korzystania z domowego sprzętu.

Bardzo przydatne są również zgrzewarki do tacek, w których przewozi się pojedyncze posiłki. W restauracji, która oprócz serwowania jedzenia na miejscu, oferuje również takie na wynos, sprawdza się posiadanie własnego pomieszczenia, w którym można przygotować dania do transportu. Ich odpowiednie zabezpieczenie gwarantuje, że dotrą w nienaruszonym stanie do domu klienta.

Prowadzenie kuchni w lokalu i na wynos wymaga sporo logistycznej gimnastyki, ale taka dywersyfikacja przynosi większe zyski.

Przekonaj się o korzyściach bezpośrednich zakupów u producenta – GastroProdukt oferuje niezawodne wyposażenie gastronomii i kompleksową obsługę doradczą dla Twojego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here