Ekonomia cyrkularna

Subskrybowanie rzeczy czy usług nie jest już dziś czymś nowych i chociaż nadal nie jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, to zauważyć można coraz większe zainteresowanie zarówno ze strony klientów, jak i firm właśnie tą formą ‘’nabywania’’ rzeczy. Ekonomia cyrkularna ma się zatem coraz lepiej i śmielej wkracza w najróżniejsze gałęzie przemysłu. Jej korzyści doceni każdy, a w szczególności ten, kto do tej pory korzystał tylko z jednej, znanej formy nabywania rzeczy — poprzez ich kupowanie…

Na czym polega subskrypcja?

To bardzo prosty w działaniu mechanizm. Subskrybując rzeczy czy usługi mamy możliwość ich nabycia w korzystnym abonamencie za kwotę, która nie równa się wartości rynkowej tych dóbr. Innymi słowy, płacą comiesięczną kwotę, otrzymujemy rzeczy, które możemy w pełni użytkować, choć nie stają się one automatycznie naszą własnością. Po skończonym okresie subskrypcji wracają one do ogólnej puli rzeczy. W ten sposób można z nich korzystać tak długo, dopóki są funkcjonalne i tu do głosu dochodzi ekonomia cyrkularna.

Ekonomia współdzielenia — korzystne rozwiązanie dla klientów i sprzedawców

Wiedząc już, na czym polega subskrypcja, warto zastanowić się, jakie korzyści niesie dla obu stron. Otóż jak się okazuje, subskrybując rzeczy zyskują nie tylko klienci, którzy mają możliwość ‘’nabycia’’ ich w niższej cenie i korzystać z nich tak długo, dopóki są dla nich użyteczne. Także sprzedawcy, udostępniając taką metodę płatności, jak subskrypcja, mogą wiele zyskać. Niemal natychmiast znika problem przechowywania rzeczy, gdyż subskrybowane są cały czas w użytku. Nie ma więc problemu z wynajmowaniem powierzchni magazynowych. Tym samym żadna rzecz także nie marnuje się, gdyż ciągle jest w ‘’obiegu’’. Wydłużona zostaje żywotność tych rzecz, a ich potencjał maksymalnie wykorzystany. Niski koszt subskrypcji pozwala na dotarcie z własnym asortymentem do szerszego grona odbiorców. To, co jeszcze kiedyś wydawało się poza zasięgiem niektórych osób, dziś staje się więc dostępne dla każdego. Koniec końców ekonomia cyrkularna pozwala na pełne wykorzystanie usług czy rzeczy i zwiększenie przyszłych zysków.

Podsumowanie

Subskrypcja jest dziś jedną z form nabywania rzeczy, która znajduje zastosowanie w wielu różnych sektorach. Dziś można subskrybować już nie tylko filmy czy muzykę, ale także samochody, elektronikę, książki, jedzenie, ubrania i wiele, wiele innych rzeczy! Dobrze więc, rozważyć włączenie tej metody także do własnego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here