kelner

Nieraz będąc w restauracji przyglądaliśmy się pracy kelnerów. Atmosfera, która panuje w restauracjach zazwyczaj jest opanowana i profesjonalna. Jednak od kuchni wygląda to zupełnie inaczej. Kelnerka powinna wyróżniać się predyspozycjami, które pozwalają mu być opanowaną przy klientach, a zarazem zorganizowaną i pewną siebie w pracy w kucharzami. Dzisiaj jednak przyjrzymy się aspektowe finansowemu. Czy kelnerka jest w stanie dobrze zarobić? Gdzie osoba na takim stanowisku znajdzie pracę? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-kelnerka/

Gdzie kelnerka może znaleźć zatrudnienie?

Będą to przede wszystkim lokale, które zajmują się obsługą gastronomiczną. Z pewnością zaliczymy do tego:

Przede wszystkim w lokalach, które zajmują cię usługami gastronomicznymi. Będą to z pewnością:

  • restauracje,
  • bary,
  • kawiarnie,
  • pizzerie,
  • dyskoteki,
  • kluby nocne,
  • puby,
  • kluby muzyczne,
  • pomoc w firmach cateringowych. 

Kelnerka znajdzie pracę również w hotelach czy motelach. Zatrudnienie w każdym przypadku będzie wymagało wykształcenia oraz doświadczenia, zwłaszcza jeżeli będzie to praca dorywcza na zlecenie. Praca na takim stanowisku znajdziemy na różne sposoby. W większości przypadków lokale gastronomiczne jeżeli potrzebują klientów, zostawiają ogłoszenie na drzwiach swojej restauracji. Swojej oferty wrzucają też do internetu na portale społecznościowe, a także bardziej tradycyjnie w prasie lokalnej.

Ile jest w stanie zarobić kelnerka?

Bez wątpienia jest to kwestia, która najbardziej interesuje osoby, które starają się o pracę na takim stanowisku. Zazwyczaj osoby pracują w formie umowy zlecenie. Spowodowane jest to dużymi kosztami etatu dla przedsiębiorców oraz częstymi migracjami przyszłych pracowników. Bardzo często pracują dorywczo lub sezonowo. Ilość zarobków zależy w bardzo dużym stopniu od rodzaju lokalu, w którym jesteśmy zatrudnieni. Ogólnie przyjmuje się jednak, że na takim stanowisku jesteśmy w stanie zarobić około 7 zł do 12 zł za godzinę. Dodatkowo dochodzą również profity takie jak premia czy napiwki. W takiej branży napiwki są dosyć częstym zjawiskiem, chociaż dawanie ich nie należy do nawyku naszych rodaków. Często możemy też spotkać się z tym, że pracując jako kelner posiadamy rabaty na jedzenie czy napoje w miejscu swojej pracy. Pozwala nam to na zaoszczędzenie pieniędzy.

Zobacz też: http://www.fasingenergia.pl/jak-zostac-kelnerka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here