wzór listu motywacyjnego

Rozpoczynając szukanie pracy, pierwszą rzeczą, którą robimy, jest przeglądanie portali z ofertami pracy lub przeglądanie zakładki „kariera” konkretnej firmy, w której chcielibyśmy pracować. Następnym krokiem jest przygotowanie dokumentów aplikacyjnych. Najważniejszym jest CV, które praktycznie zawsze jest wymagane. Stanowi ono opis naszego doświadczenia zawodowego, naszej edukacji, odbytych kursów i szkoleń, a także wypunktowanie cech i konkretnych umiejętności. Jest przedstawieniem suchych faktów, na podstawie których rekruter może ocenić, czy mamy odpowiednie doświadczenie i umiejętności na dane stanowisko.

Drugim dokumentem, który nie zawsze jest wymagany, jest jednak mile widziany, jest list motywacyjny. Stanowi on uzupełnienie CV, nie może być jednak jego powieleniem. To w nim w bardziej opisowy sposób staramy się pokazać, że jesteśmy idealnymi kandydatami na dane stanowisko. Treść musi być spójna z treścią CV i powinna być jego rozwinięciem. Możemy w nim, między innymi, podać przykłady wykorzystania naszych umiejętności na poprzednich stanowiskach pracy oraz opisać osiągniecia zawodowe.

Jak napisać dobry list motywacyjny?

Zaczynając tworzyć list motywacyjny, warto przejrzeć wzory listów motywacyjnych. Warto pamiętać, że nie da się stworzyć uniwersalnego listu motywacyjnego, który będzie można wysłać do każdej firmy, aplikując na różne stanowiska. List motywacyjny musi być spersonalizowany, napisany pod konkretną pracę, zaadresowany do konkretnej firmy. Wzór listu motywacyjnego pokaże nam, o jakich elementach musimy pamiętać i jak powinien być on skonstruowany. Możemy także skorzystać z gotowych sformułowań zawartych w takich wzorach.

Szukając wzorów listów motywacyjnych, warto patrzeć tylko na sprawdzone i rzetelne źródła. Jednym z takich miejsc jest strona https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/. Można na niej znaleźć wzory listów motywacyjnych napisanych pod konkretne stanowisko, a także wiele rad i wskazówek co umieszczać, a co lepiej pominąć podczas pisania własnego dokumentu.

Przeczytaj też: https://isokolka.eu/kraj-swiat/35289-najczestsze-bledy-popelniane-w-tworzeniu-listu-motywacyjnego

Bardzo ważne podczas tworzenia listu motywacyjnego jest dokładne przeczytanie oferty pracy. Są tam zazwyczaj wyszczególnione wymagania i cechy, jakie powinien posiadać kandydat na to stanowisko. List motywacyjny powinien pokazywać, że posiadamy umiejętności i wykształcenie, które jest pożądane. Dzięki tak napisanemu dokumentowi, istnieje duża większa szansa, że zainteresujemy rekrutera swoją osobą i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która przybliża nas do dostania naszej wymarzonej pracy. Warto poświęcić trochę więcej czasu, aby nasz list był idealny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here