Rozliczenia z pracownikami w firmie powinny być szybkie, przejrzyste i korzystne dla każdej ze stron. Dzisiaj coraz częściej w tym celu stosuje się karty przedpłacone.

Rozliczanie pracowników w firmach najczęściej bazuje na wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania pozwalającego na łatwe naliczanie wynagrodzeń oraz prowadzenie kart pracy.

Dzisiaj pracodawcy w większości przypadków przelewają pracownikom pensje na konto bankowe. Zdarzają się także wypłaty środków w gotówce, ale najczęściej nie jako regularna pensja, ale jako premia czy nagroda. Warto jednak wskazać, że do dyspozycji jest jeszcze jedno rozwiązanie – karty przedpłacone.

Karta przedpłacona – co to jest?

Kartami przedpłaconymi nazywamy karty płatnicze, które pozwalają na dokonywanie płatności z użyciem środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku przypisanym do tej właśnie karty. Aby dokonać transakcji, na rachunku musi znaleźć się odpowiednia suma, jednak rachunek ten nie jest taki sam jak konto bankowe – nie możemy wykonywać z niego przelewów, ponieważ służy on tylko do obsługi karty przedpłaconej.

Karty przedpłacone nie muszą być spersonalizowane, czyli nie muszą zawierać imienia i nazwiska użytkownika. Wtedy może płacić nią każda osoba.

Korzystanie z karty przedpłaconej jest podobne do zwykłej karty płatniczej. Środki możemy wykorzystywać do płatności w sklepach, także tych internetowych. Możemy także wypłacać z niej pieniądze w bankomacie.

Jak stosować karty przedpłacone w rozliczeniach z pracownikami?

Używanie kart przedpłaconych jako metoda rozliczeń z pracownikami nie jest jeszcze powszechne, ale spotykane są one coraz częściej. Wówczas rachunek karty zasilany jest określoną kwotą, a karta przekazywana pracownikowi, który może korzystać z niej zgodnie ze swoim upodobaniem.

Takie rozliczanie płatności możliwe jest między innymi z kartą Igoriacard, która jest wielowalutowa, dlatego dzięki niej można prowadzić płatności w aż 17 walutach na całym świecie. Igoriacard to dobry wybór w firmach, które płacą swoim pracownikom nie tylko w złotym, ale też w innych walutach obcych, na przykład w funcie brytyjskim, dolarze amerykańskim czy euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here