Jak inwestować na amerykańskiej giełdzie

Wall Street rozpala wyobraźnię każdego inwestora. Największe, globalne firmy i szansa na ogromne zyski. Warto wiedzieć, że tak naprawdę w USA to, aż trzy duże rynki akcji. O tym co należy o nich wiedzieć i jak przygotować się do inwestowania za oceanem podpowiadamy w tym artykule.

Amerykańskie rynki akcji

W Stanach Zjednoczonych ulokowane są trzy z największych giełdowych rynków na świecie. Pierwszy z nich to New York Stock Exchange (NYSE). To jedna z najstarszych giełd na świecie z największą na ten moment kapitalizacją. Drugi amerykański rynek giełdowy to NASDAQ. Ten rynek jako pierwszy na świecie zaoferował elektroniczny obrót akcjami. Dzisiaj to rynek cechujący się najwyższymi obrotami z wszystkich giełd na świecie. W końcu trzeci największy amerykański rynek akcji to NYSE MKT. Jest on najmniejszy z amerykańskich rynków, ale notowanych na nim jest wiele ciekawych spółek z branży finansowe, przemysłowej czy wydobywczej.

Dlaczego warto wybrać amerykańską giełdę?

Argumentów przemawiających za prowadzeniem inwestycji na amerykańskiej giełdzie jest kilka. Pierwszy z nich to coś co moglibyśmy nazwać wysoką profesjonalizacją i zaawansowaniem tego rynku. Ponieważ przyciąga on największych inwestorów do ich dyspozycji jest całe mnóstwo profesjonalnych raportów i analiz, dziesiątki giełdowych mediów na wysokim poziomie oraz cały szereg innych narzędzi ułatwiających inwestowanie tutaj.

Ciekawym argumentem za inwestowaniem w Stanach, jaki przynosi ten artykuł, jest dostęp do najbardziej zaawansowanych instrumentów inwestycyjnych. Warto przy tej okazji przypomnieć, iż inwestowanie w każdy produkt finansowy zawsze wiąże się z ryzykiem. Jeśli jednak jesteśmy zaawansowanym graczem i rozumiem budowę i strukturę produktów inwestycyjnych jakie wybieramy to amerykańska giełda w tym względzie daje wiele możliwości.

Ostatni argument to przede wszystkim ogromna płynność tego rynku i bogactwo notowanych na nim spółek. Któż z nas nie chciał by mieć w swoim portfelu kilku akcji spółek takich jak Coca Cola czy Apple, jeśli kocha ich produkty.

Czy musimy mieć rachunek maklerski w USA?

Na to pytanie od razu odpowiemy, że nie. Profesjonalne i sprawdzone platformy inwestycyjne, oferują swoim klientom możliwość nabywania akcji amerykańskich spółek. Jedną z nich jest  Saxo Bank, sprawdź tutaj jakie możliwości inwestowania w Stanach oferuje ta platforma. To nie tylko analizy i materiały wspierające inwestorów. To także ciekawa opcja rachunku demo, która pozwoli sprawdzić bez ryzyka przyjęte przez nas strategie inwestycyjne. Od tego warto zacząć przygodę z amerykańskim rynkiem akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here