Banki są bardzo surowe w określaniu źródła dochodu osób ubiegających się o kredyt. W przypadku niektórych kwot kluczowe jest posiadanie zaświadczenia o dochodach. Weryfikacja wniosku może okazać się trudna, jeśli nie spełniasz wymagań banku. Jak to wygląda w przypadku parabanków? Jakie źródła dochodu są uznawane? Omówimy to poniżej.
Aby móc ubiegać się o kredyt w banku, musisz spełnić określone kryteria. Ma to na celu zapewnienie najlepszego interesu kredytodawcy. Jednym z nich jest źródło dochodu. Każda instytucja bankowa sprawdza dochody i stabilność finansową petenta w sposób niezwykle dokładny. Konieczne jest również zweryfikowanie ich legalności poprzez przedłożenie dokumentu. W przypadku tradycyjnej umowy o pracę, nie może ona być w trakcie wypowiedzenia. Ważne jest, aby mieć stałe dochody. O wszystkich innych czynnikach decyduje historia kredytowa i zdolność kredytowa pożyczkobiorcy. Więcej szczegółów dot. aplikowania o kredyt bankowy otrzymasz na https://www.soskredyt.pl
Wymagania stawiane potencjalnym pożyczkobiorcom w sektorze pozabankowym są znacznie bardziej elastyczne i istnieje szeroki wachlarz akceptowalnych źródeł dochodu. Aby móc ubiegać się o pożyczki pozabankowe, nie trzeba posiadać umowy o pracę. Pożądane jest posiadanie jakiegokolwiek rodzaju umowy. Nie ma znaczenia, czy jest to tradycyjna umowa o pracę, umowa zlecenie, czy umowa o dzieło. Każdy z tych dokumentów jest tak samo uznawany. Nierzadko uznawane są też świadczenia socjalne (np. 500+).
Potencjalni pożyczkobiorcy mają jeszcze wiele innych możliwości. Poniżej wypisane źródła dochodu również są uznawane przez zdecydowaną większość firm pożyczkowych:
- Stypendia
- Emerytura lub renta
- Wszelkiego rodzaju świadczenia wychowawcze i socjalne, w tym alimenty i zasiłki dla bezrobotnych.
- Dochody uzyskane w ramach DG
- Kontrakty wojskowe
- Dochód z wynajmu nieruchomości
Część z instytucji pozabankowych akceptują także dochody z zagranicy, jednak należy to zweryfikować, gdyż zależy to od wewnętrznych regulaminów firmy pozabankowej.