Dochody akceptowane przez banki i parabanki

0
874

Banki są bardzo surowe w określaniu źródła dochodu osób ubiegających się o kredyt. W przypadku niektórych kwot kluczowe jest posiadanie zaświadczenia o dochodach. Weryfikacja wniosku może okazać się trudna, jeśli nie spełniasz wymagań banku. Jak to wygląda w przypadku parabanków? Jakie źródła dochodu są uznawane? Omówimy to poniżej.

Aby móc ubiegać się o kredyt w banku, musisz spełnić określone kryteria. Ma to na celu zapewnienie najlepszego interesu kredytodawcy. Jednym z nich jest źródło dochodu. Każda instytucja bankowa sprawdza dochody i stabilność finansową petenta w sposób niezwykle dokładny. Konieczne jest również zweryfikowanie ich legalności poprzez przedłożenie dokumentu. W przypadku tradycyjnej umowy o pracę, nie może ona być w trakcie wypowiedzenia. Ważne jest, aby mieć stałe dochody. O wszystkich innych czynnikach decyduje historia kredytowa i zdolność kredytowa pożyczkobiorcy. Więcej szczegółów dot. aplikowania o kredyt bankowy otrzymasz na https://www.soskredyt.pl

Wymagania stawiane potencjalnym pożyczkobiorcom w sektorze pozabankowym są znacznie bardziej elastyczne i istnieje szeroki wachlarz akceptowalnych źródeł dochodu. Aby móc ubiegać się o pożyczki pozabankowe, nie trzeba posiadać umowy o pracę. Pożądane jest posiadanie jakiegokolwiek rodzaju umowy. Nie ma znaczenia, czy jest to tradycyjna umowa o pracę, umowa zlecenie, czy umowa o dzieło. Każdy z tych dokumentów jest tak samo uznawany. Nierzadko uznawane są też świadczenia socjalne (np. 500+).

Potencjalni pożyczkobiorcy mają jeszcze wiele innych możliwości. Poniżej wypisane źródła dochodu również są uznawane przez zdecydowaną większość firm pożyczkowych:

  • Stypendia
  • Emerytura lub renta
  • Wszelkiego rodzaju świadczenia wychowawcze i socjalne, w tym alimenty i zasiłki dla bezrobotnych.
  • Dochody uzyskane w ramach DG
  • Kontrakty wojskowe
  • Dochód z wynajmu nieruchomości

Część z instytucji pozabankowych akceptują także dochody z zagranicy, jednak należy to zweryfikować, gdyż zależy to od wewnętrznych regulaminów firmy pozabankowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here