Katalog produktowy – nie możesz go nie mieć dla swojej firmy

0
941

Jeśli chcesz w atrakcyjny sposób przedstawić swoim klientom produkty oferowane przez twoją firmę, powinieneś skoncentrować się przede wszystkim na odpowiednio opracowanej prezentacji graficznej. Doskonałym sposobem jest przygotowanie katalogu. Dowiedz się więcej, co możesz w nim zawrzeć i dlaczego będzie tak korzystny dla twojego przedsiębiorstwa.

Katalog, czyli atrakcyjnie przedstawione produkty

Katalog z produktami w jasnym i bardzo przystępny sposób pozwala klientom zapoznać się z najważniejszymi produktami oferowanymi przez twoją firmę. Na każdej stronie możesz umieścić kilka lub tylko jeden produkt. Zadbaj przy tym o profesjonalne, atrakcyjne zdjęcie, które przedstawi go w jak najlepszy i najbardziej szczegółowy sposób. Dzięki takiej grafice oczy klientów zostaną wręcz przyciągnięte do każdego twojego produktu.

Jednocześnie powinieneś zadbać o dobry, bogaty opis albo wypunktowanie najważniejszych cech każdego prezentowanego produktu. W ten sposób zachęcisz klientów do zakupu, pokazując im, w jakich sytuacjach będą mogli skorzystać z największych zalet danego przedmiotu. Zadbaj o ich wyraźne podkreślenie, aby nikt nie miał wątpliwości, że są to rzeczywiście artykuły niezbędne dla niego.

Wspaniała okładka, która zachęca do czytania

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć katalog, mówimy otwarcie – oczywiście od okładki. To ona w najbardziej istotny sposób wpływa na to, że ktoś będzie chciał czytać dalej. Profesjonalnie przygotowany katalog produktowy, który może stworzyć dla ciebie poligrafia Poznań, będzie miał właśnie taką okładkę, która przyciągnie wzrok i zachęci twoich klientów do dalszego czytania. Będzie nie tylko estetyczna, ale też wiele powie o twojej firmie już na pierwszy rzut oka, choćby poprzez swoją kolorystykę, budzącą pozytywne skojarzenia. Przykładowo, niebieski to zaufanie i czystość, zielony natura i ekologia, a czerwony – pasja i aktywność. Jakie skojarzenia chciałabyś wzbudzić swoją firmą?

Nie tylko o produktach

Katalog produktowy może opowiedzieć coś więcej również o twojej firmie. Nie obawiaj się opisać swojej historii, celów czy zasad, którymi się w niej kierujesz. Przedstaw swoją firmę od jak najlepszej strony, a na pewno zyskasz jeszcze większe zaufanie klientów. Będą mogli dzięki temu dowiedzieć się na przykład, jak długo pozostajesz na rynku, albo czy twoja filozofia pracy wpisuje się w ich zasady etyczne. Będzie to szczególnie ważne m.in. dla firm zajmujących się kosmetykami, które w katalogu mogą jasno zaznaczyć i ukazać certyfikaty, świadczące o tym, że swoich produktów nie testują na zwierzętach. Dla wielu klientów taka informacja jest wręcz kluczowa dla zakupu.

Inna kwestia, o której możesz wspomnieć, to między innymi serwis produktów, jeśli taki prowadzisz, albo inne usługi świadczone na rzecz klientów. Nie zapomnij także o wyraźnym zaznaczeniu kontaktu do siebie, aby każdy zainteresowany ofertą klient mógł łatwo z niej skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here