sushi

Sushi to coraz popularniejsze danie, które cieszy się uznaniem wśród fanów kuchni azjatyckiej. Wiele osób niestety nie do końca wie, czym charakteryzuje się ta potrawa, a także dlaczego jest tak chętnie wybierana. Co to jest sushi? Jakie podstawowe rodzaje sushi możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest sushi?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować sushi, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to danie pochodzące z Azji, które podawane jest na surowo. Składa się z kilku składników, takich jak chociażby sashimi (surowe mięso ryb bądź owoców morza) i shari (zakwaszany ryż). Może zwierać także nori, czyli prasowane morskie wodorosty. Częstym dodatkiem jest również popularny japoński chrzan zwany wasabi. Nazwa potrawy nawiązuje do niezbyt skomplikowanego procesu związanego z zakwaszaniem ryżu za pośrednictwem octu ryżowego. W celu zamówienia i wypróbowania sushi zalecamy odwiedzenie strony https://takamisushi.pl/.

Podstawowe rodzaje sushi- jakie możemy wyróżnić?

Największą popularnością cieszy się sushi Nigiri. Jest to jeden z najstarszych typów. W tym przypadku ryż charakteryzuje się podłużnym, owalnym kształtem. Częstym dodatkiem jest wasabi, a także surowe bądź wędzone ryby. W Europie popularnością cieszy się sushi Maki. Przygotowanie tej potrawy polega na tym, że zawija się ryż razem z wieloma dodatkami. Robi się to za pośrednictwem specjalnych suszonych glonów. Kiedy już uformujemy roladkę, kroimy ją na mniejsze kawałki. Nie w sposób nie wspomnieć o sushi Uramaki. W tym przypadku składniki są zawinięte w glony, a całość obtaczana jest ryżem. Często danie posypuje się sezamem. Istnieją także rodzaje sushi, które dodatkowo owinięte są różnymi pysznymi rybkami. Kolejnym typem jest Glunkan maki. W praktyce są to po prostu niewielkich rozmiarów ruloniki- na ich dole umieszcza się ryż, a resztę wypełnia się dowolnym nadzieniem (najczęściej jest to kawior, łosoś i tuńczyk).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here