Zleć pozycjonowanie strony firmowej - zawodowcy zrobią to dobrze

Technika profesjonalnego pozycjonowania, czyli umieszczania Waszej strony na jak najwyższej pozycji wyników Google promuje w jak najdoskonalszy sposób Wasz biznes. Do tego jeszcze codzienne sprawdzanie pozycji w Google poprzez monitoring pozycji i sukces już po kilku tygodniach zapewniony. Jednak zlecenie zadania profesjonalistom generuje wiele pytań. Na przykład czy jest to korzystne?

Pozycjonowanie wpływa na wyszukiwanie w Google

 1. Twoja firma wskakuje na pierwsze wyniki wyszukiwania
 2. Automatycznie przyciąga większą liczbę użytkowników potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą
 3. Dociera do idealnej grupy docelowej poprzez wyświetlanie fraz tylko wybranym użytkownikom
 4. Nie ma przerwy w wyświetlaniu Twojej firmy Google – reklama wyświetla się 24 godziny na dobę
 5. Twoja firma zwiększa sprzedaż
 6. Twoja marka jest rozpoznawalna
 7. Dzięki usłudze „monitoring pozycji” ciągle kontrolujesz obecność swojej firmy w sieci

 

Krótka historia pozycjonowania

 1. W 1990 roku powstaje pierwsza na świecie wyszukiwarka Archie, a właściwie mechanizm wyszukiwawczy. Wraz z pojawieniem się pierwszej wyszukiwarki rodzą się pierwsze pomysły, aby pozycjonować pierwsze strony po to, aby strony te pojawiły się w pierwszych wynikach wyszukiwania dla danych zapytań wprowadzanych przez pierwszych internautów.
 2. Pierwsze pozycjonowanie nie jest trudne, ponieważ wyniki w wyszukiwarkach opierają się na analizie słów kluczowych podanych przez autora nagłówku strony. Później jednak wyszukiwarki odwołują się do treści strony, gdyż ludzie manipulują wynikami.
 3. Pozycjonowanie ewoluuje, ewoluuje też nazwa od pierwotnego anglojęzycznego „web positioning” do terminu „pozycjonowanie, który pojawia się w 2002 roku.
 4. Na przełomie 2003 i 2004 roku pojawia się pierwsze polskie Google bomb, czyli zasypywanie wyszukiwarek internetowych linkami tak, aby strona wskoczyła na jak najwyższe wyniki wyszukiwania niewiążących się z zawartością strony. Linkowano wówczas słowo kluczowe „kretyn”, aby pozycjonować stronę internetową Andrzeja Leppera.
 5. Pod koniec 2009 Google wprowadza pozycjonowanie w czasie rzeczywistym, czyli przedstawianie najaktualniejszych wyników z serwisów społecznościowych oraz mikro-blogów.
 6. Wraz z udoskonalaniem się pozycjonowania w Google pojawiają się coraz to doskonalsze narzędzie pozycjonowania umożliwiające na bieżąco sprawdzanie pozycji w Google, takie jak monitoring pozycji.
 7. Pozycjonowanie rozwija się i staje się konkurencyjne. W związku z tym zapytanie „pozycjonowanie stron cena” generuje coraz bardziej konkurencyjne odpowiedzi. Owa forma marketingu jest więc stosunkowo niedroga.

Jaki jest sens zlecania pozycjonowania profesjonalistom?

Jeśli pozycjonujesz strony to wiesz, że nie jest to łatwe zadanie. A wydaje się łatwe. A jednak wymaga wykorzystania profesjonalnych metod i narzędzi technicznych. A przede wszystkim wymaga orientowania się w zasadach działania wyszukiwarek.

No właśnie! Profesjonaliści orientują się w tym wszystkim. Wyszukiwarka Google co rusz zmienia swoje zasady. Czy chce wprowadzić w błąd? Nie wiadomo, w każdym razie za nieumiejętne pozycjonowanie można dostać po prostu bana na stronę. I tym samym wielotygodniowa praca idzie na marne. Zlecenie zadania profesjonalistom ma jeszcze tę zaletę, że umożliwia na bieżąco sprawdzanie pozycji w Google poprzez monitoring pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here