Radca prawny czy adwokat? Gdzie udać się po pomoc?

Tylko nieliczny wykazują się dobrą znajomością przepisów prawa. Ciężko się temu dziwić – jest ono złożone, a także skomplikowane. Poszukiwanie porad na forach internetowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy wziąć pod uwagę, że każdy przypadek jest zupełnie inny, a więc wymaga indywidualnego podejścia. Najlepszą opcją jest skorzystanie z wsparcia doświadczonego specjalisty.

Konsultacja prawna

Wielu osobom zależy wyłącznie na konsultacji prawnej, gdzie można poznać swoje możliwości oraz zagrożenia. W takim przypadku warto jest odwiedzić kancelarię radcowską. Nie ma tutaj znaczenia, czy sprawa jest prosta, czy złożona. Ważne jest jednak to, aby wybrać wyspecjalizowanego fachowca, który posiada wiedzę z konkretnej dziedziny prawa.

Oczywiście adwokaci również udzielają porad prawnych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ceny są zazwyczaj sporo wyższe. Wiele zależy więc od naszych możliwości finansowych.

Reprezentowanie klienta przed sądem

Adwokaci mogą reprezentować swoich klientów przed sądem. Jeszcze kilkanaście lat temu takiego prawa nie posiadali radcy prawni. Aktualnie wszystko się zmieniło. Mogą oni występować na sali sądowej w charakterze obrońcy. Trzeba jednak wspomnieć, że nie każda kancelaria radcowska oferują takie usługi. Niektóre oferty są ograniczone jedynie do konsultacji, a więc wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Warto także dodać, że radca prawny nie może reprezentować interesów klienta w każdym przypadku. Dotyczy to w szczególności spraw karnych oraz karnoskarbowych. Zakres uprawnień adwokata oraz radcy prawnego jest obecnie zbliżony, jednak nie identyczny.

Szybkie rozwiązanie sprawy

Wiele spraw można rozwiązać od ręki. Dotyczy to w szczególności spraw, które nie są zbyt złożone. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się kancelaria radcowska. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że czas oczekiwania na wizytę jest o wiele krótszy.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się porady prawne udzielane drogą internetową. Jest to szczególnie ważne dla osób znajdujących się poza granicami kraju. Bez większych trudności można skontaktować się z specjalistą drogą elektroniczną. Rozmowa może zostać przeprowadzona np. poprzez komunikator. Warto jednak podkreślić, że niezbędne jest tutaj przesłanie skanów dokumentacji niezbędnej do rozwiązania problemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here