Decydując się na inwestycje, chcemy osiągnąć jak najwyższe zyski przy jednocześnie, jak najmniejszym ryzyku inwestycyjnym. Można zainwestować te same pieniądze w różny sposób a osiągnąć zdecydowanie różne zyski. Wystarczy jedna dobra decyzja by z zainwestowanych środków wycisnąć więcej, niż się da.

W co więc najlepiej inwestować?

Lokaty nie należą do najwyżej oprocentowanej inwestycji – średnie oprocentowanie kształtuje się na poziomie ok. 3%. Ponadto, musisz pamiętać, że inwestując w banku na określony czas, przed jego upływem nie możesz wypłacić środków finansowych. W przypadku wcześniejszej wypłaty najczęściej tracisz wszystkie zarobione do tej pory odsetki. Masz oczywiście do wyboru oprocentowanie stałe bądź zmienne, a w przypadku inwestycji większych środków pieniężnych zyskujesz szansę na negocjację oprocentowania.

Pamiętajmy jednak, że atrakcyjność lokat bankowych z roku na rok spada coraz bardziej. Głównym powodem jest niski zysk – mimo że dają zysk jest on na tyle niewielki, iż inwestycje są nieopłacalne.

A co z obligacjami i funduszami inwestycyjnymi?       

Im dłuższy okres zainwestowania w obligację, oprocentowanie  jest wyższe. Przy okresie 10 lat oprocentowanie może sięgać nawet 5-6% w skali roku. Najwięcej jednak inwestycji w Polsce to inwestycje w dwuletnie obligacje – oprocentowanie jest trochę wyższe niż lokat a zarobione środki można ponownie zainwestować.

Fundusze inwestycyjne okazują się jednak dużo lepszą alternatywą, zarówno dla lokat bankowych jak i obligacji. Zainwestowanie w nie swoich oszczędności, przy pomocy doświadczonych fachowców z firm takich jak np. Aviva, przyniesie Ci zdecydowanie wyższe zyski, choć nigdy nie będziesz mieć pewności ile zarobisz – a tak jest w przypadku lokat i obligacji. Bardzo ważny jest fakt, że w przypadku inwestycji w fundusze inwestycyjne masz możliwość wypłaty środków wraz z zarobionymi odsetkami w wybranym przez Ciebie momencie nic nie tracąc.

Bycie ostrożnym w temacie inwestycji nie jest najlepszą radą – musisz wykorzystać okazję i zaryzykować. Pamiętaj, że wraz ze wzrostem ryzyka, wzrasta szansa na większe zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here