przedszkole niepubliczne Warszawa

Przedszkole to pierwsza placówka, w której dziecko zaczyna poznawać i odkrywać zasady współżycia społecznego, przyswajać nową wiedzę, a także zawierać pierwsze przyjaźnie. Dlatego tak ważne jest, aby jej wybór nie był przypadkowy. Zanim zdecydujemy się na placówkę najbliżej naszego domu, warto rozejrzeć się nieco dalej i postawić na przedszkole niepubliczne. Warszawa jak większość polskich miast, jest bogata w tego rodzaju instytucje. Dlaczego zatem przedszkole prywatne to świetny wybór, jeżeli myślimy o przyszłości naszego dziecka?

Przedszkole, które pomaga zaadaptować się i odkrywać świat

W placówkach niepublicznych dziecko w komfortowy sposób może zaadaptować się do nowych warunków, gdyż ma na to po prostu więcej czasu. Ciekawe zajęcia rozwijające, profesjonalna kadra, a nawet posiłki dostosowane do preferencji i potrzeb najmłodszych sprawiają, że miejsce to staje się w pełni przyjazne i każdego dnia pogłębia w dziecku chęć poznawania świata i uczenia się czegoś nowego.

Lepsza komunikacja oraz możliwość poznania języka obcego

Sprawne komunikowanie się to nie tylko układanie słów w sensowne zdania, ale przede wszystkim poszanowanie małego człowieka: mówienie do niego w sposób otwarty i zrozumiały, nauka rozpoznawania emocji, mówienia o nich. To także unikanie przyklejania komuś z góry utartych etykiet i kalk myślowych, język pełen empatii i zrozumienia. Sposób, w jaki mówimy do dziecka, gra więc olbrzymią rolę w jego rozwoju. W placówkach prywatnych bardziej zwraca się na to uwagę. Oprócz tego duży nacisk kładzie się także na naukę języka obcego, który przyda się dziecku w przyszłości i otworzy przed nim wiele możliwości. W wieku przedszkolnym dziecko najefektywniej przyswaja nowe słowa, ucząc się języka obcego w sposób naturalny i bez zbędnego skrępowania.

Indywidualne podejście do każdego dziecka

Z pewnością placówka prywatna, taka jak np. przedszkole Bemowo, dzięki mniejszym grupom, daje możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka, uwzględniając własne tempo rozwoju przedszkolaka, jego możliwości i szybkość przyswajania nowych informacji. Tym samym, oddając dziecko pod opiekę personelu w placówce niepublicznej, możemy liczyć na profesjonalne podejście i odpowiedź na potrzeby dziecka.
Program dostosowany do potrzeb malucha

Każda placówka prywatna proponuje nieco inny program, niemniej jednak jest coś, co je wszystkie łączy — to mnogość zajęć dodatkowych i możliwość wyboru tych, które naprawdę zainteresują dziecko. To jednocześnie lepszy start na kolejnych szczeblach edukacji i lepsze przygotowanie do podjęcia przyszłej nauki w szkole, gdzie dziecko będzie mogło pogłębiać i rozwijać swoje pasje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here