Czy wszystkie sklepy obsługują aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne zmieniają świat także w kwestii sposobu dokonywania zakupów. Obecnie dzięki nim możliwe jest skorzystanie z rabatów oraz uzyskanie produktów z promocji w wielu sklepach. Czy jednak każdy sklep posiada aplikacje mobilne? Co warto w tej kwestii wiedzieć, zanim udamy się na zakupy?

Sklepy obsługujące aplikacje mobilne – jak sprawdzić?

Obecnie prawie wszystkie większe sieci sklepów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują darmową aplikację mobilną. Doskonałym tego przykładem jest Żabka, która posiada jedną
z największych liczbę sklepów w Polsce. Ten sklep oferuje aplikację żappka, z której można korzystać we wszystkich placówkach sieci. To, czy dana sieć sklepów oferuje darmową aplikację mobilną, można łatwo sprawdzić na stronie internetowej. Aby nie popełnić błędu i nie zainstalować przypadkowo złośliwego oprogramowania, aplikację sklepową należy ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej sklepu. Zostaniemy wówczas przeniesieni do okna instalacji i już po paru minutach będziemy mogli się cieszyć atrakcyjnymi ofertami.

Możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej w konkretnej sieci sklepów

Jeśli sieć sklepów udostępnia aplikację mobilną na urządzenie przenośne, to w każdym ze sklepów powinna być możliwość wykonania zakupów z wykorzystaniem takiego oprogramowania. Sklepy sieciowe wyposażone są w specjalne urządzenia (czytniki), które obsługują ręcznie pracownicy sklepu w trakcie kasowania produktów nabywanych przez klientów lub też sami klienci, którzy przykładają swoje urządzenia do takiego czytnika umiejscowionego przy kasie. Gdy  nie jest możliwe skorzystanie ze zniżek lub zgromadzenie punktów z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, warto zachować paragon
i zgłosić ten fakt za pośrednictwem jednej z trzech dróg:

– formularza kontaktowego,

– e-maila,

– infolinii.

W trzecim przypadku trzeba się dobrze przygotować, by dokładnie zreferować sytuację konsultantowi. Warto wiedzieć o tym, że infolinia może być czynna tylko w określonych godzinach, w wybrane dni tygodnia. Możliwości zgłoszenia problemu z działaniem aplikacji mobilnej, jeśli chodzi o konkretny sklep, jest zatem wiele. Warto z nich skorzystać, aby nie utracić korzyści, które daje takie oprogramowanie każdej osobie wybierającej się na zakupy.

Dostęp do Internetu

Niezwykle istotne jest to, że aby móc korzystać z aplikacji sklepowej, trzeba połączyć się z Internetem. Tylko w ten sposób możliwe będzie ściągnięcie danych o bieżących promocjach, zeskanowanie unikalnego kodu z karty i zapamiętanie danych o zakupach, które pozwolą jednocześnie na zapisanie punktów i paragonów w formie elektronicznej. Zdarza się jednak, że z różnych względów (np. wyczerpanie limitu na koncie, problemy z zasięgiem) nie możemy skorzystać z Internetu z własnej sieci. Jeśli nie mamy aktualnie dostępu do Internetu od swojego usługodawcy, warto zapytać się pracownika sklepu o to, czy sklep posiada własną sieć i może udostępnić w jej ramach połączenie. Czasami jest ono szyfrowane hasłem i nie można zalogować się samodzielnie. Warto jednak mieć na uwadze to, że nie wszystkie sklepy pozwalają na połączenie się z ich wewnętrzną siecią. Należy zatem dobrze przygotować się na zakupy, gdy chce się oszczędzać dzięki aplikacji mobilnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here