Co powinno posiadać konto osobiste dla młodych?

0
Co powinno posiadać konto osobiste dla młodych

Czy bankowość w tradycyjnym rozumieniu jest w stanie nadążyć za wciąż zmieniającymi się trendami w świecie młodych ludzi? Z pewnością, jeśli jest wsparta odpowiednim zapleczem technologicznym, a ludzie tworzący tę organizację umieją nie tylko liczyć, ale przede wszystkim słuchać i obserwować – to, co w oddziałach czy poprzez infolinie przekazują bardziej lub mniej zadowoleni klienci.

Oferty dla młodych ludzi – najczęściej będących jeszcze w trakcie studiów lub dopiero stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej karierze – często były bardziej atrakcyjne. Z czego to wynika? Świadomego odbiorcę, poddanego bodźcom marketingowym od najmłodszych lat, znacznie trudniej przekonać co do jakości świadczonych usług. Można go jednak skusić konkretnymi korzyściami, które okazując się wymiernymi, skłonią do pozostania w danym banku na dłużej.

Trudno wyobrazić sobie konto dla młodych, gdzie ponosi się opłatę za prowadzenie rachunku. Darmowe przelewy natychmiastowe również stają się coraz bardziej powszechne. Można znaleźć też banki, który oferują dwudziestoparoletnim i nieco młodszym klientom całkowicie darmową wypłatę gotówki – w bankomatach na terenie Polski, jak i zagranicą. Systemy płatności mobilnych, takie jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay powinny być w pełni dostępne i działać bez zarzutu. Możliwość wypłaty gotówki z bankomatu przy użyciu systemu BLIK (zamiast karty płatniczej) także będzie cenioną funkcjonalnością.

Dodatkowe ułatwienia i korzyści?

W nowoczesnym banku doładowanie swojego lub czyjegoś konta u operatora poprzez aplikację nie powinno być problemem. Zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie strefy parkingowej, połączenie z doradcą online, a nawet kupienie biletu na koncert czy festiwal – tak, te wszystkie udogodnienia funkcjonują już na naszym rynku, jednak nie wszyscy gracze są je w stanie zapewnić.

Opłaty za podstawowe usługi?

Zdecydowanie nie w przypadku osób jeszcze uczących się lub studiujących. Jeśli prowadzenie dla nich rachunku w danym banku jest powiązane z opłatami za zlecenie stałe lub polecenie zapłaty, warto poszukać innej oferty.

Co nowego?

Trudno ukryć, że banki tak samo usilnie namawiają do wydawania pieniędzy przy użyciu kart kredytowych, jak i oszczędzania. Z jednej strony wskazuje się na swobodny dostęp do potrzebnych środków (także wtedy, gdy pochodzą z kart kredytowych, a zatem są własnością banku), a z drugiej liczne spoty reklamowe ilustrują długofalowe korzyści wynikające ze świadomego zarządzania pieniędzmi. Czy wśród usług bankowości elektronicznej można znaleźć narzędzia, które to ułatwią? Od niedawna tak, a przykładem jest Santander, który wprowadził rozwiązanie na kształt automatycznego oszczędzania. Miesięczna kapitalizacja odsetek, wyższe oprocentowanie dla tych, którzy systematycznie gromadzą środki i możliwość swobodnych transakcji bez utraty odsetek. Czy to skłoni dwudziesto- i dwudziestokilkulatków do mniejszej rozrzutności na rzecz odkładania? Czas pokaże.

Miedziowanie elektrolityczne

0
Miedziowanie elektrolityczne

Miedziowanie jest jednym z procesów galwanizacyjnych, często wykorzystywanych w celu obróbki metalu. Może służyć poprawie właściwości danego przedmiotu albo stanowić podkład dla innego rodzaju powłoki galwanicznej, która zostanie nałożona na kolejnym etapie. Wykorzystanie przy tym metody elektrochemicznej jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań, dlatego warto je bliżej poznać.

Galwanizacja elektrochemiczna

Galwanizacja to ogólna nazwa procesu polegającego na pokrywaniu przedmiotu cienką warstwą metalu. Służy poprawie właściwości takich jak przewodnictwo cieplne czy elektryczne. Jednocześnie nałożona cienka warstwa powierzchniowa stanowi ochronę, gdyż z reguły jest wykonana z materiałów wysoce odpornych np. na korozję. Metale szlachetne, takie jak złoto czy miedź, nadają też ładnego wyglądu przedmiotom, na które zostają nałożone.

Proces galwanizacji elektrochemicznej możliwy jest dzięki zastosowaniu odpowiedniego roztworu, zwanego kąpielą galwaniczną. Znajdujący się w niej przedmiot jest podpinany do jednej z elektrod, do których podawane jest napięcie. Wymusza ono ruch jonów metalu do przedmiotu i osadzanie się ich na jego powierzchni w postaci cienkiej warstwy. W zależności od stężenia oraz przyłożonego napięcia, możliwe jest uzyskanie warstw o lepszych bądź gorszych właściwościach, dlatego dobór warunków prowadzenia procesu powinien być staranny. Często, w celu uzyskania optymalnej powierzchni, stosuje się wielokrotną kąpiel w kolejnych roztworach galwanizacyjnych.

Miedziowanie – różnorodność procesów

Miedziowanie elektrolityczne przedmiotów metalowych może zostać wykonane w różnego rodzaju kąpielach. Ich odpowiedni dobór gwarantuje nie tylko osadzanie się warstwy miedzi w odpowiedni sposób, ale również zapewnia bezpieczeństwo przedmiotu podczas całego procesu. W przypadku, w którym przedmiot został wykonany ze stali, używana jest kąpiel cyjankowa. Z kolei w przypadku stali mającej podwarstwę niklową, odpowiednie są kąpiele kwaśne.

Uzyskana warstwa miedzi może być powłoką finalną, charakteryzującą się dobrym przewodnictwem i odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Miedź może stać się także elementem wielowarstwowej powłoki, na przykład ze srebrem lub złotem.

Dla zakładów galwanizacyjnych

Firma Tegal, której dokładna oferta znajduje się pod adresem www.tegal.pl, oprócz możliwości przygotowania miedziowanego przedmiotu, posiada w swoim asortymencie najwyższej jakości wyposażenie zakładów galwanizujących. Dostępne są między innymi całe linie produkcyjne, oparte o nowoczesne rozwiązania technologiczne, które gwarantują wysoką wydajność oraz oszczędność czasu i pieniędzy. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto oczekuje wysokiej jakości produktów oraz nie boi się innowacyjnych rozwiązań.

Toyota Andon

0
Toyota Andon

Bardzo często spotykamy się z różnego rodzaju nowinkami technicznymi. Najczęściej wiążą się one z czymś fajnym i typowo postępowym, jednakże nie jest to standardem w każdym wypadku. Na świecie wszystko ma swoje plusy i minusy. To my jako ludzie ”myślący” powinniśmy wiedzieć co jest dla nas najlepsze.

Radca prawny czy adwokat? Gdzie udać się po pomoc?

0
Radca prawny czy adwokat? Gdzie udać się po pomoc?

Tylko nieliczny wykazują się dobrą znajomością przepisów prawa. Ciężko się temu dziwić – jest ono złożone, a także skomplikowane. Poszukiwanie porad na forach internetowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy wziąć pod uwagę, że każdy przypadek jest zupełnie inny, a więc wymaga indywidualnego podejścia. Najlepszą opcją jest skorzystanie z wsparcia doświadczonego specjalisty.

Audyt finansowy – jak znaleźć najlepszych specjalistów?

0
Audyt finansowy - jak znaleźć najlepszych specjalistów?

Wiele przedsiębiorstw regularnie korzysta z usług firm oferujących audyty finansowe. Jest to najprostszy sposób na to, aby potwierdzić, czy wszystkie sprawy rachunkowe są prowadzone prawidłowo. Duże znaczenie ma jednak jakość świadczonych usług — musimy znaleźć prawdziwych ekspertów z branży. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że rewizja przebiegnie rzetelnie, a zarazem sprawnie.

Czym powinien cechować się profesjonalny notariusz?

0
Czym powinien cechować się profesjonalny notariusz?

Usługi notarialne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Rosnące zapotrzebowanie sprawia, że na rynku funkcjonuje coraz więcej kancelarii notarialnych. Oczywiście nie każda z nich jest godna zainteresowania. Ważne jest to, aby wybrać prawdziwego fachowca, który pomoże nam w każdej sprawie. Powinien wyróżniać się on poniższymi cechami.

Idealny list motywacyjny

0
Idealny list motywacyjny

Żeby szansa na wymarzoną pracę była w zasięgu ręki, niezbędny jest między innymi perfekcyjny list motywacyjny. Takiego pisma nie pisze się przecież „codziennie”, dlatego często stworzenie listu motywacyjnego, jako załącznika i uzupełnienie CV będącego reklamą naszej kandydatury jest zadaniem ważnym i niełatwym.

List motywacyjny wymaga poświęcenia czasu oraz spełnienia obowiązujących standardów i oczekiwań potencjalnego pracodawcy. Należy pamiętać, że stanowi uzupełnienie Curriculum Vitae, więc nie może powielać treści zawartych w tym ostatnim. Jednocześnie list motywacyjny musi być wyjątkowy i atrakcyjny wizualnie. W wielu serwisach internetowych dotyczących pracy oprócz możliwości przeglądania aktualnych ofert pracy, można znaleźć darmowe narzędzia i przykłady jak poprawnie stworzyć taki dokument.

Postaw się w roli szefa

Wiedzę o tym, co jest ważne dla kierownika HR lub potencjalnego pracodawcy, trzeba umieć wykorzystać. Osoby poszukujące pracy powinny pamiętać przed wysłaniem dokumentów o tym, by były dostosowane do wymagań konkretnego pracodawcy. Nikt nie chce czytać długich powieści i dlatego liczy się czytelne, ale zwięzłe wypunktowanie informacji o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, a także o umiejętnościach i predyspozycjach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych form dokumentów aplikacyjnych, to możesz o tym przeczytać w polecanym artykule.

Zadbaj o dobry wstęp

Oczywiście list motywacyjny powinien wskazywać na osiągnięte sukcesy, posiadane kwalifikacje i kompetencje, ale nawet najbardziej wartościowe informacje wymagają ich umiejętnego wyróżnienia. Podkreślenie chęci do dalszej edukacji, udziału w szkoleniach lub wewnętrznych kursach jest dobrze odbierane, ponieważ wskazuje na chęć ciągłego rozwoju i inwestowania w siebie. Nie powinno się jednak wnikać w najdrobniejsze szczegóły. Rekruter przecież w każdej chwili może zrewidować informacje zawarte w naszych dokumentach aplikacyjnych. Trzeba unikać takich zwrotów potocznych jak: „Niniejszym się ubiegam”, gdyż rekruterzy nie traktują takich dokumentów poważnie. Dobrze jest unikać jakichkolwiek błędów – więcej o tym możesz przeczytać w artykule pt. „Najczęstsze błędy w CV – sprawdź czego się ustrzec”.

Właściwa forma graficzna i skład tekstu

Przez działania edytorskie warto zadbać o formę dokumentów aplikacyjnych. List motywacyjny powinien przyciągnąć uwagę rekrutera, ale musi być także zgodny z przyjętymi standardami. Trzeba podkreślić adres firmy i osobę kontaktową w polu adresowym. Ważne jest, aby zwracać uwagę na prawidłową wielkość liter. Trzeba być konsekwentnym w zakresie punktowania. To samo dotyczy nagłówków. Własne dane kontaktowe powinny być spójne i kompletne. Nie wolno zapominać o podaniu numeru telefonu czy adresu e-mail. Tematyka listu motywacyjnego jest także bardzo istotna. Treść musi jasno wskazywać, na jakie stanowisko pracy aplikujemy oraz podkreślać nasze atuty związane z wymaganiami pracy na tym właśnie stanowisku.

Unikanie długich zdań

Zdania wielokrotnie złożone lub zawierające więcej niż trzy przecinki, należy ponownie zrewidować. Często sprawiają, że wypowiedzi wydają się niekonstruktywne i mało konkretne. Może to to zniszczyć dobre wrażenie, które chcemy wywrzeć na rekruterze. Należy stosować synonimy świadczące o bogatym zasobie słów. Żeby list motywacyjny był dokumentem profesjonalnie stworzonym, warto by został sprawdzony przez specjalistę. W ten sposób zyska się pewność, że dostarczone dokumenty są bez zarzutu i ewentualny brak kontaktu ze strony pracodawcy nie dotyczy błędów czy ich formy wizualnej. List motywacyjny może stanowić przepustkę do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, dlatego jego roli w procesie ubiegania się o pracę nie należy lekceważyć. Jeśli nie mamy pewności, czy potrafimy go odpowiednio napisać, zawsze możemy skorzystać z porad i wzorów dostępnych w Internecie. To znacznie przybliży nas do skucesu.

E papier czy wyświetlacze LCD/LED?

0
E papier czy wyświetlacze LCD/LED?

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko klasyczne wyświetlacze LCD/LED, ale również elektroniczny papier, który okazuje się naprawdę ciekawą alternatywą. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę różnią się obie technologie.

Roboty przemysłowe a pracownik

0
Roboty przemysłowe a pracownik

Nowoczesne roboty przemysłowe pozwalają na podniesienie jakości wytwarzania, produkcji oraz bezpieczeństwa na poszczególnych stanowiskach. Są stosowane w zakładach o różnym profilu, ale zawsze mają odpowiednio sprofilowane zadanie i płaszczyznę działania. Odporne na działanie szkodliwych substancji, wysokich temperatur czy zmienności pracy zapewniają prawidłowy tok całej produkcji.

Poznaj możliwości, jakie daje oprogramowanie erp dla firm

0
Poznaj możliwości, jakie daje oprogramowanie erp dla firm

Zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa mogą liczyć na wiele korzyści, wdrażając programowanie ERP dla firm. To innowacyjne rozwiązanie wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy oraz większą wygodą, bezpieczeństwem i efektywnością pracy. To właśnie system ERP usprawnia przepływ wszystkich informacji w zachodzących w firmie procesach. Wspólna baza danych dostępna jest także z poziomu urządzeń mobilnych.

ZOBACZ TEŻ