czy zjeżdżalnia ogrodowa to dobry pomysł?

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci, należą do zabawek o prostej konstrukcji i niskiej cenie. Za to dają wiele frajdy i radości dzieciom, w każdym wieku. Można powiedzieć, że taka zjeżdżalnia jest główną atrakcją przydomowego placu zabaw. Jaką wybrać, żeby była odpowiednia dla dziecka?

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci – rodzaje

Na rynku dostępne są różne zjeżdżalnie dla dzieci, głównie różnią się od siebie materiałem, z którego są wykonane. Wyróżniamy 3 główne rodzaje zjeżdżalni, są to:

  • zjeżdżalnie z plastikowym stelażem, dedykowane są dla najmłodszych dzieci, występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych oraz wzorach, dzięki temu w łatwy sposób jesteśmy w stanie dopasować zabawkę do preferencji malucha. Zjeżdżalnie z plastikowym stelażem, dzięki swojej konstrukcji są najtańszym rodzajem.
  • zjeżdżalnie z metalowym stelażem, najczęściej są to zjeżdżalnie aluminiowe. Dedykowane są starszym dzieciom. Ich zaletą jest lekkość oraz trwałość, dzięki czemu taką zjeżdżalnie możemy przestawiać w dowolne miejsce. Taki rodzaj zjeżdżalni zwykle pokryty jest taflą ślizgu, wykonaną z materiałów sztucznych.
  • zjeżdżalnie bez stelaża, należy zamontować do drewnianej lub metalowej konstrukcji. Taka zjeżdżalnia może mieć ponad 2,5 m długości. Jest to bardzo trwały rodzaj zjeżdżalni, dodatkowo odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zjeżdżalnie ogrodowa dla dzieci

Na co zwrócić uwagę wybierając zjeżdżalnię?

Przed zakupem odpowiedniej zjeżdżalni dla dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę, czy dana zabawka posiada niezbędne atesty i certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo. Do najważniejszych certyfikatów należą TUV NORD oraz CE. Gdy zjeżdżalnia je posiada wiemy, że spełni normy wytrzymałościowe i nie stanowi zagrożenia dla dziecka.

Jeżeli zdecydujemy się na zjeżdżalnie plastikową, należy zwrócić uwagę, żeby tworzywa sztuczne, które były wykorzystane do produkcji były jak najlepszej jakości. Tylko taka zjeżdżalnia będzie odporna na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne.

Maksymalne obciążenie zjeżdżalni również ma znaczenie, wybierajmy zabawkę która wytrzyma obciążenie wagowe z odpowiednim zapasem. Zazwyczaj zjeżdżalnia dla dzieci utrzyma około 50-80 kg wagi.

Przeczytaj też: http://dominikum.pl/zabawki-wodne-ogrodowe-dla-dzieci-co-jest-niezbedne-podczas-letnich-kapieli/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here