Sushi – co wpływa na jego jakość i jak wybrać najlepsze?

0
1344

Azjatycki przysmak z ryżu, glonów, ryby i warzyw podbił podniebienia ludzi na całym świecie. Moda na jedzenie sushi jest przy tym bardzo korzystna dla zdrowia – to całe bogactwo witamin i minerałów. Smak sushi pokochali także mieszkańcy Lublina. Zanim jednak wybierzesz się do restauracji, należy wiedzieć jak odróżnić najlepsze sushi od tego przeciętnego. Oto sprawdzone wskazówki.

Ryż – lepki, ale o wyczuwalnej strukturze

Podstawą sushi jest oczywiście ryż. Istotny jest tu jego rodzaj, powinien być bowiem odpowiednio kleisty – musi więc cechować się wysoką zawartością skrobi. Ziarenka ryżu do sushi są niewielkie i okrągłe, a ich struktura jest dobrze wyczuwalna. W dobrej restauracji serwującej sushi, ryż jest zawsze świeży i gotowany w specjalny sposób. Łatwo to wyczuć w smaku oraz wyglądzie samego sushi – rolki powinny dość zwarte, ale jednocześnie delikatne. Inną, bardzo ważną sprawą jest ryba. Do sushi używa się ryb surowych, smażonych lub pieczonych. Powinny one pochodzić od sprawdzonych dostawców i być maksymalnie świeże. Jak je rozpoznać? Surowa, świeża ryba nie wydziela intensywnego zapachu, a jej miąższ jest błyszczący, nie może być oczywiście oślizgła. Tradycyjnie, do sushi podawany jest marynowany imbir, sos sojowy i japoński chrzan wasabi – nie może ich zabraknąć w żadnej restauracji.

Sushi Master z pasją i doświadczeniem

W dobrej knajpie sushi, można znaleźć wiele różnych rodzajów sushi, a Sushi Master pozwala sobie na wymyślanie własnych, autorskich kompozycji. Takim miejscem jest bez wątpienia https://www.takushisushi.pl/. W miejscu tym Sushi Masterzy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie oraz przede wszystkim – talent. Wciąż opracowują nowe smaku, a ich kreatywność cieszy się uznaniem mieszkańców Lublina. Świeże ryby i warzywa, oryginalne dodatki i tradycyjny sposób przyrządzania – to wszystko można znaleźć w Takushi Sushi. Restauracja ta serwuje również inne azjatyckie specjały, jak zupy i makarony ramen. Można tu też zamówić całe zestawy sushi, w których można spróbować wiele różnych rodzajów rolek. W sam raz dla prawdziwych miłośników sushi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here