Pożyczka pod zastaw auta – na czym polega?

0
1898

Każda osoba, która kiedykolwiek brała kredyt w banku, z pewnością wie, jak ważna jest zdolność kredytowa. Klient banku, który jej nie posiada, ma bardzo małe szanse na to, aby otrzymać wymarzone zobowiązanie finansowe. Jest tak, ponieważ wiążę się to ze zbyt dużym ryzykiem dla instytucji finansowej, która miałaby ten kredyt udzielić. Na złą zdolność kredytową może mieć wpływ wiele czynników, do których można zaliczyć m.in. brak pracy, wpisy w bazie dłużników czy nawet brak historii kredytowej. Co jednak zrobić w momencie, gdy nie mamy zdolności kredytowej, a chcemy wziąć kredyt? Rozwiązaniem może okazać się sektor pozabankowy oraz pożyczki bez BIK pod zastaw auta. Zobacz, czym one są i na czym polegają.

Czym jest pożyczka pod zastaw auta?

Biorąc kredyt w banku, musimy być gotowi na to, że zostaniemy dokładnie sprawdzeni pod kątem tego, czy jesteśmy w stanie spłacić kredyt, o który się ubiegamy. Zarówno dla banku, jak i prywatnej firmy pożyczkowej takie potwierdzenie mogą stanowić dochody, dobra historia kredytowa czy też zabezpieczenie. Zabezpieczeniem może być własność kredytobiorcy, najczęściej będzie to auto lub nieruchomość. Osoba, która chce dostać pieniądze pod zastaw, musi pamiętać, że tego typu zobowiązania znajdują się wyłącznie w firmach pożyczkowych, a nie w tradycyjnych bankach. Pożyczka bez BIK pod zastaw auta https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/ jest więc produktem, który znajdziemy w sektorze pozabankowym i to właśnie tam należy jej szukać.

Osoby, które chcą otrzymać pieniądze szybko, a nie mogą pochwalić się dobrą oceną w BIK, powinny być zadowolone z takiego rozwiązania. Jak wiemy, parabanki charakteryzują się dość liberalnym podejściem do udzielania pieniędzy. Można tam też otrzymać wiele produktów finansowych, które nie są dostępne w tradycyjnych bankach.

Jak wygląda pożyczka pod zastaw samochodu w praktyce?

Jeśli chodzi o umowy i formalności związane z tego typu pożyczką, to nie są one tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Cały proces ubiegania się o pożyczkę pod zastaw auta przypomina zaciąganie chwilówki. Wystarczy, że złożysz wniosek, a po otrzymaniu pozytywnej decyzji firma pożyczkowa dostarczy Ci komplet dokumentów. Są one niezbędne do tego, aby sfinalizować transakcję. Otrzymasz umowę pożyczki oraz umowę przywłaszczenia samochodu. W takiej umowie zawarta jest informacja o tym, że z chwilą podpisania firma pożyczkowa staje się w 51% właścicielem auta. Firma pożyczkowa oczywiście oddaje auto, ale jest jeden warunek – musisz spłacić pożyczkę w terminie.

Pożyczka pod zastaw daje możliwość otrzymania pieniędzy nawet osobie, która ma złą zdolność kredytową oraz niskie dochody. Zastaw w postaci samochodu jest w tym przypadku zabezpieczeniem i w momencie, gdy pożyczkobiorca nie wywiąże się z umowy, to firma pożyczkowa może go zatrzymać jako rekompensatę. Otrzymanie takiego zobowiązania nie jest trudne i nie wymaga uzupełniania wielu skomplikowanych formalności.

Czy mogę użytkować auto w trakcie trwania zastawu?

Jeszcze do niedawna oddanie samochodu pod zastaw wiązało się z tym, że musi się ono znaleźć na parkingu należącym do firmy pożyczkowej. Obecnie istnieje takie coś jak pożyczka pod zastaw auta z możliwością użytkowania. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla pożyczkobiorcy, ponieważ może on dalej korzystać ze swojego samochodu. Jeśli jest to podstawowy środek transportu, to tym bardziej warto poszukać ofert, które dają właśnie taką możliwość. Dzięki temu zyskasz pieniądze, ale także będziesz mógł korzystać z samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here