Wiele korporacji daje możliwość zamówienia karty MultiSport w ramach motywujących benefitów. Pracownicy, którzy zdecydują się na uczestnictwo w programie mogą korzystać z tysięcy placówek sportowych w całej Polsce. Zajęcia mogą obejmować jogę, pływanie, MMA czy taniec. Oczywiście nie trzeba też uczestniczyć w grupowych ćwiczeniach, można po prostu pójść na siłownię albo do ośrodka sportowego, by pograć w tenisa.

Ile płaci się za taką kartę? Czy MultiSport się opłaca? To zależy od konkretnej firmy. Zdarzają się korporacje, które pokrywają całą opłatę za kartę, a jedynym obowiązkiem pracownika jest wyrobienie minimalnej liczby czterech wyjść do dowolnej placówki. Czasem jednak MultiSport wymaga zaangażowania środków finansowych – rocznie może kosztować ponad 300 zł. Czy w takim wypadku warto zdecydować się na kartę?

Czy MultiSport się opłaca?

Jak się domyślasz, odpowiedź jest mocno uzależniona od tego, czy często korzystasz z placówek sportowych. Przed podjęciem decyzji o zamówieniu karty warto się dobrze zastanowić czy będziesz mieć czas na ćwiczenia, a jeśli tak to w jakim zakresie.

Dla osób aktywnych MultiSport jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, więc jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez siłowni, basenu i jogi to nie musisz się długo zastanawiać czy MultiSport się opłaca. Taka karta pozwoli Ci zaoszczędzić rocznie nawet kilkaset złotych i znacznie rozszerzyć zakres ćwiczeń, bo w ramach jednej opłaty będziesz mógł odwiedzać wiele nowych miejsc.

Gorzej kwestia opłacalności wygląda w przypadku osób, które kupują MultiSporta, by zmotywować się do działania. Niestety często okazuje się, że opłata na kartę to za mało, by wyciągnąć zmęczonego pracą osobnika na siłownię. Jeśli więc liczysz na to, że środki wydane na sportową kartę będą dla Ciebie mocnym czynnikiem motywujących, może lepiej zacząć od całkiem darmowego biegania lub jazdy na rowerze. A gdy poczujesz ducha sportu, skusisz się na benefit.

Gdzie masz zamiar ćwiczyć?

Czy MultiSport się opłaca? Bardzo duże znaczenie ma to, do jakich placówek i jak często masz zamiar chodzić. Karta jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem wtedy, gdy wybierasz wiele różnych miejsc – oprócz siłowni odwiedzasz basen, chodzisz na kursy tańca, a czasem jeszcze spontanicznie wyskoczysz na jogę. Bez MultiSporta najpewniej w ogóle nie korzystałbyś z tylu możliwości, bo karnet na każdą aktywność może wynosić ponad 1000 zł rocznie.

MultiSport może być też opłacalny, gdy chodzisz na samą siłownię. Kluby fitness są stosunkowo drogie. Pojedyncze wejście może kosztować nawet 40-50 zł, a karnet miesięczny ponad 300 zł. Oczywiście ceny są zależne od klubu i rodzaju karnetu. Niemniej, z reguły regularne chodzenie na siłownię wystarcza, by MultiSport był opłacalnym rozwiązaniem, nawet, gdy jest płatny.

Co innego basen. W tym wypadku czasem wystarcza 10 zł, by móc godzinę popływać. Jeżeli wybierzesz się na basen 2-3 razy w miesiącu, to najpewniej zapłacisz mniej niż za kartę MultiSport.

Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka MultiSport wydaje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem i rzeczywiście tak jest w przypadku osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Jeśli jednak należysz do leniuchów i udaje Ci się zmotywować do ćwiczeń najwyżej 2-3 w miesiącu, to MultiSport może nie być korzystnym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here