kryptowaluty
Fot. Pexels.com

Kryptowaluty przez wielu kojarzone są bezpośrednio z bitcoinem. Jednak jest to jedynie jedna z wielu walut jakie są dostępne przez blockchain. Niektórzy mówią, że będzie to waluta przyszłości. Jak jest w rzeczywistości?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/co-to-sa-kryptowaluty-jak-zaczac-jak-kopac/

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to innowacyjna metoda płatnicza, która nie wykorzystuje tradycyjnego bankownictwa, a metodę nazywaną blockchain.

Blockchain lub po polsku łańcuch bloków to określenie metody w jaki sposób taka waluta pojawia się w obiegu. Dzieje się to za pomocą łańcucha bloków, które łączą się ze sobą. Blockchain sprawia odpowiada za bezpieczeństwo kodowania waluty. Oznacza to, że nikt nie może ukraść takiej waluty, tak jak ma to miejsce w tradycyjnej bankowości.

Na początku, kiedy bitcoin wchodził na rynek wiele miejsc jak sklepy, punkty gastronomiczne, punkty usługowe przyjmowały kryptowaluty jak zwykły środek płatniczy. Jednak z czasem kiedy ta waluta stała się zbyt niestabilna, odnotowywała duże wzrosty nawet o kilkaset procent i równie poważne spadki przedsiębiorcy wycofali możliwość płacenia w swoich sklepach tą walutą. Obecnie pojawia się ona na giełdzie.

Jak wygląda kopanie kryptowalut?

Kiedy mówimy o kopaniu alternatywnych walut musimy wrócić do zasady blockchain. Przy kopaniu alternatywnych walut do już istniejących bloków dołączane są nowe do całego łańcucha. Aby wykonać tego typu czynność trzeba mieć bardzo odpowiedni sprzęt z dużą pamięcią oraz szybkością wykonywanych operaci.

Istnieją dwa algorytmy PoW (Proof-of-Work) oraz PoS (Proof-of-Stake). Pierwsza metoda polega na odpowiednich obliczeniach komputera, który musi znaleźć odpowiedni ciąg znaków tzw. hash. Jeśli jest on prawidłowy i dane się potwierdzą otrzymuje się daną walutę.

W przypadku drugiego algorytmu jest to już nieco prostsze. Wystarczy zainstalować portfel z łańcuchem blockchain. Następnie przelać na niego monety, które już się posiada. Teraz jedynie należy zapewnić stały dostęp do internetu i nie wyłączać komputera.

 

Kryptowaluty to waluta, której warto się przyjrzeć. Pomimo tego, że nie jest już środkiem płatniczy może przyczynić się do znacznych wzrostów w naszym portfelu.

Zobacz też: http://www.fasingenergia.pl/jakie-wady-i-zalety-posiada-mlm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here