Jak wybrać program do fakturowania

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwe. Oprócz samej działalności, konieczne jest także prowadzenie księgowości. Dla wielu małych przedsiębiorców zatrudnienie księgowego czy biura księgowego jest najczęściej zbyt drogie. Ponieważ jednak szybko zmieniające się przepisy i coraz nowe obowiązki utrudniają prowadzenie nawet najprostszego rodzaju księgowości, więc przedsiębiorcy zastanawiają się, jak sobie te czynności ułatwić.

Wielu z nich zastanawia się nad możliwością prowadzeniem księgowości i wystawiania faktur przez internet. Tu oczywiście pojawia się pytanie, jaki program do wystawiania faktur online wybrać.Podobnie jest z księgowością. W internecie jest sporo różnych programów, które takie usługi proponują. Najlepsze będą takie programy, które połączą księgowość i możliwość wystawienia faktury online. Dzięki temu przedsiębiorca będzie miał ułatwione zadanie rozliczania się z fiskusem. Program sam pobierze dane z faktur, a przedsiębiorcy pozostanie jedynie sprawdzić, czy wszystko się zgadza, a następnie wysłać odpowiednie pliki bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Gdy już przedsiębiorca znajdzie kilka programów księgowych, powinien je porównać. Wiele z nich umożliwia darmowe przetestowanie programu przez 30 dni. Tak robi np. program do fakturowania wfirma.pl. Dzięki temu przedsiębiorca wybierze najlepsze dla niego rozwiązania.

Kolejną rzeczą jest sprawdzenie ceny za korzystanie z programu. Nie zawsze warto wybierać ofertę z najniższą ceną. Lepiej zapłacić nieco więcej, a dostać wiarygodną i sprawdzoną usługę.
Dlatego przed wyborem warto popytać znajomych o plusy i minusy korzystania z poszczególnych programów do fakturowania i księgowania. Warto też poczytać opinie internautów.

Pod uwagę trzeba też wziąć to, jaką pomoc oferuje program i jak często jest aktualizowany. Powinien być ciągle dostosowywany do wprowadzany nowych przepisów, bo tylko to daje gwarancję, że faktura i księgowość będą prawidłowe. Warto też wybierać programy, które wystawiają faktury w różnych walutach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here