Złoto od ponad 2000 lat cenione jest na całym globie i wciąż stanowi stosunkowo bezpieczną metodę lokowania kapitału. Zmieniająca się sytuacja gospodarcza na rynku, kryzysy, które wciąż pojawiają się w różnych zakątkach świata, a do tego inflacja, nie oszczędzają naszych finansów. Złoto to jednak kruszec, który zakupiony chociażby w postaci sztabki czy też monet bulionowych, przez długi czas pozostaje wartościowy. Zachowuje płynność, a stabilność finansowa takich „lokat” jest znacznie większa, aniżeli innych sposobów lokowania kapitału.

Złoto chroni nasze oszczędności, a wystarczy, by ten kruszec stanowił zaledwie kilkanaście procent w całym portfelu inwestycyjnym. Sprzedaż złotych sztabek, ale i monet inwestycyjnych, wzrasta praktycznie z roku na rok. Trudno się dziwić takiej tendencji, bo to rynek przeznaczony tak dla osób początkujących, które dopiero budują swój portfel inwestycyjny, jak i dla mocno doświadczonych graczy czy też kolekcjonerów.

Największą popularnością cieszą się jednouncjowe sztabki złota. Poleca się zakup tych większych, pomimo rynku obfitującego nawet w te jednogramowe, ponieważ mniejsze sztabki oznaczają wyższą marżę dla dilerów. Z monet bulionowych warto zaś wybierać na początek najpopularniejsze okazy, jak Krugerrand, Liść Klonowy, Kangur, Złoty Orzeł czy Wiedeński Filharmonik. To monety, które nie sprawiają żadnych problemów przy odsprzedaży. Jeśli zaś chodzi o zakup, dobrze jest wybierać pośród ofert mennic i w punktach stacjonarnych, by zminimalizować ryzyko nabycia podróbek.

Nawet wyższa cena takich produktów jest tego warta, bo z podróbką nie można nic już zrobić. Nie trzeba się martwić o to, jak sobie poradzić z rozpoznaniem fałszywego okazu w punkcie stacjonarnym. Wystarczy sprawdzić, jakimi parametrami powinny cechować się wybierane monety. Autentyczność potwierdza również zakup monet w specjalnych opakowaniach – tzw. Certicard, co oznacza posiadanie certyfikatu, ale i stanowi fizyczną ochronę monety przed uszkodzeniami. Dla pewności kupowania oryginalnych okazów, jak i możliwości skorzystania z szerokiej oferty, warto postawić na Metal Market Europe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here