Prowadząc własną firmę poszykujemy szybkich rozwiązań, które zapewnią jej niezachwiane działanie oraz szybką i tym samym płynna pracę. Dzięki poznaniu odpowiedzi na przedstawione w tytule pytanie, rozbudujemy swoją wiedzę.

Mając w posiadaniu kilka stron internetowych, zapewne zastanawiamy się nad wyborem serwera, który je wszystkie odpowiednio zoptymalizuje i rozłoży ich obciążenie. Czym jest serwer dedykowany? Na czym polega VPS? Jakie są różnice pomiędzy nimi? Odpowiedź na te pytania zostanie udzielona w poniższym artykule.

Serwer dedykowany – co to jest?

Serwer dedykowany to –  krótko rzecz ujmując – niezależna maszyna, której działanie oraz praca nie są w żadnym stopniu uzależnione od innych wirtualnych serwerów. Poza tym użytkownik może w stu procentowym stopniu wpływać na jego działanie oraz pracę. Kolejna ważna kwestia to także fakt, iż  żadne wirtualne ograniczenia nie są nakładane na tego typu serwery. 

Sprawdź również: czym jest kolokacja i do czego służy

To wirtualne oraz niezwykle dopasowane do potrzeb użytkownika narzędzie, którego parametry w każdym czasie mogą ulec poprawie bądź całkowitej zmianie przez administratora. Idealne dla osób, które posiadają firmę prężnie działającą i generującą ogromne dochody.

Serwer VPS – co to jest?

Serwer VPS (Virtual Private Server) jest wirtualny i pozwala na podział jednego komputera na kilka innych. Dzięki niemu możemy dzielić zadania oraz dowolnie zarządzać procesami i parametrami jakie zachodzą na każdym z nich. W tym przypadku, również użytkownik ma wszystko pod kontrolą. Może dowolnie instalować oprogramowania i nadzorować wykonywane działania oraz procesy. Idealny dla osób posiadających kilka stron internetowych, powodujących ogromne obciążenie.

Czym różni się serwer dedykowany od VPS?

Jeśli podamy strony internetowe, które kumulują ogromne obciążenie to najlepszym wyjściem jest przeniesienie się na serwer VPS, który wyreguluje ich działanie. Natomiast serwer dedykowany jest przeznaczony dla firm i instytucji, które generują ogromne przychody oraz potrzebują specjalistycznych dostosowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here