działalność gospodarcza

Wielu z nas zastanawia się co wybrać – działalność gospodarczą czy etat? Jaka stabilizacja finansowa będzie lepsza aby zwiększyć nasze zarobki? O tym wszystkim możemy dyskutować całe dnie. Jedna osoba będzie przekonana o tym, że najlepsza jest praca na umowę kropka inna osoba zatem będzie stanowczo za prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Co jednak się bardziej opłaca?

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dzialalnosc-gospodarcza/

Praca na etat czy działalność gospodarcza?

W przypadku własnej działalności twoje możliwości zarobku są nieograniczone. Jest to zdecydowanie bardzo duży plus. Jednak w praktyce czasami wygląda to różnie. Możesz zarabiać sporo, ale dużo zarobionych pieniędzy na początku musisz włożyć w inwestycje. Zaletą przy samozatrudnieniu jest dobrowolny wybór podatku, jednak nie jest on możliwy przy każdej działalności. Jaką możliwości masz rozliczenie się z państwem na ogólnych zasadach, Czyli według skali podatkowej 18% i 32% oraz podatku liniowego 19%. Do wyboru masz również ryczałt lub kartę podatkową.

Z pewnością prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga od nas bardzo silnych nerwów zaradności oraz przedsiębiorczości. Wszystko bowiem zależy od ciebie ponieważ nie masz żadnych przełożonych. Dla bardzo dużej ilości osób brak szefa jest to naprawdę wielka ulga na przynajmniej na początku. W ten sposób mogą oni rozwijać swoje skrzydła i realizować własne pomysły bez nacisku oraz narzekania szefa.

Jednak ostatecznie o wszystkim zadecyduje rzeczywistość oraz rynek, który zweryfikuje czy nas biznes się utrzyma. Własny interes jest to wolność, ale tym samym bardzo duża odpowiedzialność. Musisz samodzielnie ustawić godzinę w swojej pracy, pozyskać potencjalnych klientów, dopilnować, aby wszyscy byli zadowoleni z produktu lub usługi którą oferujesz oraz aby wszystko szło po twojej myśli.

W przypadku jednak pracy na etat jest to stabilności. Te wszystkie odpowiedzialności, o których było mówione wcześniej, ktoś ponosi za nas. My otrzymujemy jedynie pensje za wykonaną pracę pod koniec miesiąca. Do tego przysługuje nam urlop wypoczynkowy. Wychodząc z pracy również po prostu odcinamy się od niej i nie przenosimy jej do domu. Mamy możliwość również udania się na dwutygodniowy urlop, gdzie nic nas nie obchodzi. Jest to luksus, dzięki któremu możemy zapomnieć o własnym biznesie.

Wszystko zależy jednak od ambicji i tego czego chcemy od życia.

Zobacz też: http://www.fasingenergia.pl/proste-reguly-na-dobry-budzet-domowy-oraz-finanse-osobiste/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here