Development Center – ocena i podnoszenie kompetencji pracowników

0

W celu oceny poziomu kompetencji pracowników oraz określenia ich drogi rozwoju stosuje się metodę Development Center. To obiektywne, złożone i skuteczne narzędzie, które pomaga wykorzystać i podnosić potencjał personelu oraz zaplanować awanse zawodowe i stworzyć plany szkoleniowe.

Jak zarobić na nieruchomości na kredyt?

0

Kredyt na dom zamiast lokowania środków na koncie oszczędnościowym, pożyczka na mieszkania pod wynajem – brzmi jak prosty pomysł na duży zysk. Jednak w rzeczywistości aby w ten sposób zarobić, trzeba przede wszystkim dobrze dopasować kredyt do swoich planów.

W jaki sposób funkcjonują fundusze inwestycyjne?

0

Sposobów na inwestowanie i pomnażanie pieniędzy jest bardzo wiele. Oszczędności można gromadzić na korzystnie oprocentowanych lokatach i kontach oszczędnościowych, opłaca się inwestowanie w nieruchomości, których wartość stale rośnie, wielu ceni sobie inwestowanie na giełdzie lub też w obligacje korporacyjne. Jedną z możliwości są również fundusze inwestycyjne, które postrzegane są jako jeden z najprostszych sposobów pomnażania majątku.

Branża firmy a wybór pojemnika plastikowego

0

Każdy początkujący przedsiębiorca nie jest raczej świadomy trudności, jakie niesie ze sobą prowadzenie firmy. Otóż tutaj trzeba bowiem zmierzyć się z wieloma zadaniami, o których istnieniu nie miało się wcześniej pojęcia. Wiele z takich problemów związane są z zagadnieniem logistyki i transportu. Można tu przede wszystkim wspomnieć o skrzynkach z tworzywa!

Myślisz o zmianie OFE? Sprawdź na co zwrócić uwagę

0

Jeśli zastanawiasz się, czy można zrezygnować z członkostwa w OFE i wypłacić zgromadzone tam oszczędności, to odpowiedź jest jednoznaczna: nie ma takiej możliwości. Możesz za to zmienić obecny fundusz na inny, który osiąga satysfakcjonujące wyniki inwestycyjne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o OFE.

Malarstwo współczesne – hobby na miarę dzisiejszych czasów

0

Każdy chciałby urządzić swój dom z gustem. W tym celu trzeba zadbać o wyposażenie domu w meble i odpowiednie sprzęty, ale także skupić się nad stroną estetyczną.

Jak dostać szybką pożyczkę na nieprzewidziane wydatki?

0

Odpowiedź na pytanie „jak dostać szybką pożyczkę na nieprzewidziane wydatki” jest bardzo prosta. Wystarczy założyć konto na wybranej platformie pożyczkowej i wypełnić elektroniczny wniosek. Transfer środków na wskazane konto jest uruchamiany jednocześnie z wydaniem pozytywnej decyzji.

Identyfikacja wizualna – jak się „to” robi?

0

Nadeszły czasy, w których nawet małe startupy zaczynaj gwałtownie się rozwijać – przyznać należy, że w dużej mierze jest to zasługa dofinansowań z urzędu pracy, czy środków unijnych. Jednakże za tym rozwojem idzie obowiązek dopasowania się do rynku i zdobycie jak największej ilości zleceń. Pytanie jak to zrobić w dzisiejszym świecie naszpikowanym reklamami i wszelakimi informacjami?

Zapanować nad magazynem

0

Magazyn to jedno z najważniejszych miejsc w przedsiębiorstwie, bez względu na fakt czy profil firmy jest przemysłowy czy też jest to przedsiębiorstwo logistyczno-transportowe. Od utrzymywania właściwego stanu magazynowego oraz jego logicznego posortowania i rozsądnego przechowywania zależy sprawność funkcjonowania wielu działów oraz możliwość zachowania ciągłości realizowanych dostaw. Zapanować nad magazynem nie jest łatwo, ale jest to proces niezbędny żeby firma mogła sprawnie działać.

W magazynie odbywa się wiele ważnych procesów, które wpływają na ciągłe zmiany stanu i konieczność przeprowadzania sprawnego transportu wewnętrznego. Żeby zapanować nad magazynem należy ściśle odnotowywać każdy ruch, zarówno przychodowy, jak i rozchodowy ale także inwentaryzacyjny potwierdzający właściwe utrzymywanie asortymentu oraz jego lokalizację. Jest to proces wieloetapowy, który nie należy do najłatwiejszych. Próba ręcznego zapanowania nad zarządzaniem tego typu czynnościami jest właściwie niemożliwa. Sukces można odnieść jedynie dzięki pracy opartej na profesjonalnym programie magazynowym typu LoMag, który pomoże dokładanie archiwizować bazę danych i przeprowadzać inwentaryzację stanu.

Inwentaryzacja magazynu jest łatwa do przeprowadzania jeżeli jest czyniona w oparciu o oprogramowanie komputerowe. Ręczny proces wymagał liczenia wszystkich produktów w pamięci i sprawdzania z wcześniejszymi kontrolami. Dzięki odpowiedniemu programowi, wystarczy zeskanować asortyment w sposób szybki i łatwy przy użyciu elektronicznego skanera, a następnie zamknąć inwentaryzacji. Każdy skanowany towar pojawia się w programie i jest zestawiony z wcześniejszą bazą danych, dzięki czemu pracownik otrzymuje szybką i czytelną informację o braku danych produktów. To bardzo łatwy krok do zapanowania nad magazynem.

Jak ważna jest księgowa przy prowadzeniu własnej firmy?

0

Decyzja o tym, by prowadzić własną firmę jest decyzją na którą decyduje się coraz więcej osób. Jest to naturalnie związane z rozwojem gospodarczym. Podczas ustalania wszystkich kwestii formalnych należy też między innymi odpowiedzieć sobie na pytanie związane z tym, czy w swojej firmie chcemy zatrudnić księgową. Kwestie księgowe, kadrowe i wszelkie zawiłości rachunkowe domagają się bowiem stałego monitorowania.

ZOBACZ TEŻ