Wózki AGV – przyszłość tranportu

0
Wózki AGV - przyszłość tranportu

Automatyczne wózki AGV (Automated Guided Vehicles) stosowane były już w przeszłości jednak znaczący ich rozwój nastąpił wraz z pojawieniem się nowych technik lokalizowania i sterowania.

Jak dzielą się wózki AGV?

Wóźki AGV można podzielić ze względu na zastosowanie oraz wielkość. Pod względem zastosowania podział ten obejmuje wózki holownicze, transportowe pojedynczego załadunku oraz widłowe. Jeśli chodzi o podział ze względu na rozmiar, wyróżnić można wózki duże oraz małe (w tej grupie mieszczą się także roboty mobilne).

Do czego służą wózki AGV?

Niewielkie roboty mobilne mogą służyć do transportu drobnych przedmiotów. Większe wózki AGV wykorzystywane są do transportu oraz kompletacji. Kompletacja, np zamówienia, za pomocą wózka AGV może być znacznie szybsza niż wykonywana przez pracownika. Warunkiem jest wyposażenie magazynu w odpowiedni system informatyczny. Istnieje możliwość stworzenia systemu mieszanego, gdzie ludzie będą pracować „ramię w ramię” z wózkami. Największe wózki mogą być wykorzystywane do pobierania i transportu palet. Holowniki natomiast stanowią alternatywę dla sterowanych przez człowieka wózków akumulatorowych.

Wózki AGV są bardzo popularne w dużych centrach logistycznych oraz w przemyśle motoryzacyjnym. Sprawdzą się również wszędzie tam gdzie występuje masowa, powtarzalna produkcja lub w miejscach niebezpiecznych oraz takich gdzie wydajność jest niska ze względu na złe warunki pracy (np. wysoką temperaturę).

W jaki sposób sterowane są wózki AGV?

Istnieje kilka metod sterowania wózkami AGV. Należy do nich:

  • sterowanie za pomocą pętli indukcyjnej – metoda ta wykorzystuje wbudowany w podłogę przewód, jego przebieg jest śledzony przez czujniki magnetyczne zamontowane w urządzeniu, metoda ta jest dość zawodna oraz inwazyjna a raz położony układ trudno zmodyfikować,
  • sterowanie refleksyjne – metoda ta polega na śledzeniu za pomocą czujników magnetycznych lub świetlnych linii naniesionej na posadzkę, jest ona zbliżona do metody indukcyjnej, ale znacznie mniej inwazyjna, linie łatwo mogą ulec uszkodzeniu, ale z drugiej strony łatwo je również naprawić,
  • metoda laserowa – w jej przypadku wózek orientuje się w swoim położeniu za pomocą optycznego śledzenia z wykorzystaniem wiązki lasera punktów odniesienia, czasami jeśli to konieczne do układu dodaje się  lusterka, które stanowią dodatkowe punkty, gdzie światło lasera może się odbić, zaletą tej metody jest to, że jest bardzo łatwa do modyfikowania,
  • metoda wizyjna – opiera się na analizie obrazów przekazywanych przez kamerę, można również porównywać specjalne markery z cyfrowo wygenerowaną mapą.

Podejmowane są również próby wykorzystania do sterowania wózkami AGV za pomocą ultradźwięków lub sygnału z satelitów GPS, ale w tym momencie nie znajdują one przemysłowego zastosowania.

Czy wózki AGV są drogie?

Wydawać by się mogło, że wózki AGV będą dużo kosztować. Tak jednak nie jest. Automatyzacja staje się coraz bardziej powszechna i jej koszty systematycznie spadają. Koszt zakupu samego wózka jest wyższy niż w przypadku wózka standardowego. Koszty eksploatacji są zbliżone. W przypadku wózka AGV odpada jednak koszt pracownika. Finalnie sprawia to, że wdrożenie wózków automatycznych w przedsiębiorstwie nie je znacząco droższe niż zwykły system transportu.

Co może utrudniać rozwój technologii wózków AGV?

Dużą wadą wózków AGV jest trudny i czasochłonny proces ich wdrożenia oraz modyfikacji niezbędnych od ich obsługi systemów. Nie nadają się one do zadań jednorazowych, ponieważ nie opłaca się ich programować. Dodatkowo niezbyt dobrze radzą sobie z nierównościami terenu oraz nie bardzo nadają się do pracy na zewnątrz.

Pomimo pewnych wad wydaje się, że system automatycznych wózków AGV stanowi przyszłość w transporcie na produkcji i w magazynach i będzie się nadal szybko rozwijał.

Źródło: https://lean-tech.pl/wozki-samojezdne-agv/

Konsolidacja chwilówek czyli mądry sposób na pozbycie się zadłużenia z wielu źródeł

0
Konsolidacja chwilówek czyli mądry sposób na pozbycie się zadłużenia z wielu źródeł

Współczesny człowiek jest wciąż wodzony na pokuszenie przez reklamy, cały czas pojawiają się w nim nowe pragnienia by kupić sobie jakąś rzecz, spędzić przyjemnie czas z rodziną podczas wyjazdu. Na to wszystko potrzebne są jednak spore kwoty, których mnóstwo osób zwyczajnie nie ma. Nie każdy chce się jednak obejść smakiem, wiele osób postanawia zdobyć pieniądze za wszelką cenę. Jedną z możliwości jest wzięcie na przykład chwilówek.

Kiedy spłata chwilówek zaczyna stanowić problem

Chwilówki w bardzo prosty sposób może wziąć praktycznie każdy obywatel Polski, który legitymuje się dowodem osobistym i ma jakiekolwiek comiesięczne wpływy na konto. Instytucje finansowe i parabanki tak naprawdę jakoś szczególnie mocno nie prześwietlają obywateli by sprawdzić, jaka jest historia kredytowa danego człowieka. Łatwy dostęp do pieniędzy za tym naprawdę bardzo kusi i słabsze psychicznie osoby, które bardzo łatwo pozbywają się różnych hamulców, zaczynają z chwilówek korzystać regularnie. Kiedy jeden kredyt czy pożyczka jest brany po to, by uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi spłacić inne zadłużenia, to niestety najlepszy dowód na to, że wpadło się w co najmniej trudności finansowe. Stąd jest już tylko krok do większej katastrofy budżetowej, a jak przecież wiadomo wyjście z pętli chwilówek naprawdę nie jest już proste. Jedynym rozwiązaniem może być wtedy spłata chwilówek poprzez kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych – kredyt oddłużeniowy

Samemu bardzo trudno jest doprowadzić do jakiegoś mądrego rozwiązania całą tą trudną sytuację finansową. Najlepiej jest wtedy skorzystać z pomocy jakiejś dobrej instytucji, na przykład tej pod adresem www.splatachwilowek.pl. to właśnie w takim miejscu każdy konsument może otrzymać fachową pomoc i wsparcie, dzięki któremu uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w jakimś dobrym banku będzie naprawdę realne.

A czym jest sam kredyt konsolidacyjny i dlaczego konsolidacja kredytów i pożyczek to mądry sposób na rozwiązanie trudności finansowych? Kiedy obciążenia finansowe mnożą się i są zaciągnięte w tak wielu miejscach, to zaczyna być to już naprawdę bardzo trudne do kontrolowania. Jeżeli podejmie się decyzję o ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny, instytucja finansowa lub bankowa spłaci wszystkie zadłużenia za klienta, a w ten sposób będzie miało się tylko i wyłącznie jeden kredyt do spłacenia. Jednym słowem zamiast kontaktu z wieloma pracownikami z różnych firm i parabanków, człowiek będzie miał jedną konkretną osobę obsługująca jego kredyt konsolidacyjny. W każdym miesiącu będzie spłacał jedną konkretną ratę, która tak naprawdę będzie pokrywała te wszystkie wcześniejsze długi. To bardzo korzystne między innymi właśnie dlatego, że wreszcie nie trzeba pamiętać o wszystkich ratach, wielu różnych terminach, która przeoczone prowadzą do narastania kolejnych opłat i odsetek.

Kredyt konsolidacyjny czyli mądry sposób na wyjście z pętli chwilówek

Oczywiście to nie jest jedyna bardzo dobra strona z korzystania z tego rodzaju usługi. To również spora oszczędność dla klienta, który nie będzie musiał płacić bardzo wielu różnych dodatkowych opłat za obsługę przez różne firmy. W skali miesiąca zatem można oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, poza tym wreszcie jest również mniejsza szansa na zapominanie o konkretnych ( no rata jest jedna w jednym miejscu). Dzięki temu jest mniej karnych odsetek, które zwykle dla każdego zadłużonego stanowią tak zwany gwóźdź do trumny. Świadomość, że całe zadłużenie jest skonsolidowane, oraz że na jego spłatę jest przyznany uczciwy kredyt konsolidacyjny, to dla bardzo wielu osób prawdziwy oddech po miesiącach pełnych stresu i lęku. Niestety funkcjonowanie jako osoba zadłużona to bardzo trudna sytuacja dla wielu uczciwych osób, które w kłopoty finansowe wpadły trochę przez swoją niewiedza.

Kredyt konsolidacyjny to zatem taki kredyt ratunkowy dla tych wszystkich osób, które wcześniej w swoim życiu popełniły błędy między innymi poprzez zaciąganie zbyt wielu chwilówek. Ten rodzaj kredytu pozwala im na spłatę zadłużenia i wyjście na prostą. Ustalana jest miesięczna wysokość rat, bardzo często kwota do spłaty może być rozłożona nawet na kilkadziesiąt lat, dzięki czemu człowiek może w swoim spokojnym tempie spać całe zadłużenie. To mądry sposób na uporanie się z problemami finansowymi dla każdego, kto nie chciałby już do końca swoich dni żyć w strachu przed totalnym bankructwem. Na szczęście są możliwości, takie właśnie jak kredyt oddłużeniowy, które są wsparciem dla bardzo wielu konsumentów.

Zleć pozycjonowanie strony firmowej – zawodowcy zrobią to dobrze

0
Zleć pozycjonowanie strony firmowej - zawodowcy zrobią to dobrze

Technika profesjonalnego pozycjonowania, czyli umieszczania Waszej strony na jak najwyższej pozycji wyników Google promuje w jak najdoskonalszy sposób Wasz biznes. Do tego jeszcze codzienne sprawdzanie pozycji w Google poprzez monitoring pozycji i sukces już po kilku tygodniach zapewniony. Jednak zlecenie zadania profesjonalistom generuje wiele pytań. Na przykład czy jest to korzystne?

Przełom w branży nadruku na tekstyliach

0
Przełom w branży nadruku na tekstyliach.

W dobie sukcesywnego rozwoju biznesu i powstawania coraz większej liczby firm, rośnie też zapotrzebowanie na nowe nośniki reklamy.Tradycyjne metody promocji działalności za pośrednictwem plansz i bannerów reklamowych, odchodzą powoli w zapomnienie. W natłoku podobnych form są zwyczajnie mało zauważalne i przez to nieskuteczne. Sprzymierzeńcem w walce o klienta i efektywnego wyróżnienia się na tle konkurencji, stały się firmy oferujące druk na tkaninach. Świetnym pomysłem okazała się produkcja flag reklamowych oraz tzw. beachflag.

Te pierwsze pozwalają odznaczyć się na tle konkurencji wykorzystujące bannery reklamowe tym, że poruszają się na wietrze – przez co skuteczniej zwracają uwagę potencjalnych nabywców reklamowanych dóbr czy usług. Druga propozycja charakteryzuje się mobilnością i możliwością wykorzystywania zadrukowanych hasłami reklamowymi beachflag – podczas różnych plenerowych eventów. Druk cyfrowy na tkaninach to innowacyjne rozwiązanie ostatnich lat.

W doborze wzorów i projektów do nadruku, ogranicza nas jedynie… nasza wyobraźnia. Wszystko, co tylko sobie wymyślimy bądź wymarzymy, uda się za pośrednictwem tej technologii przenieść na dowolny rodzaj tkaniny. Druk na tkaninach wykorzystywany może być do produkcji przemysłowej lub zindywidualizowanej – tekstyliów dekoracyjnych, odzieży czy właśnie do tworzenia nośników reklamowych. Cały proces odbywa się dzięki wysoce specjalistycznej drukarce, z zastosowaniem wodnego tuszu pigmentowego – przyjaznego środowisku i dzieciom. Tusze nie wsiąkają w materiał, a jedynie tworzą na jego powierzchni tkaniny jednolitą warstwę nadruku.

Stosunkowo niewielki koszt nadruku, a przede wszystkim możliwość spersonalizowania produktu z pomocą tej technologii, sprawia, że druk na tkaninach jest tak bardzo popularny. Mało kto wie, że prawdziwą furorę robi zadrukowany cyfrowo materiał, z którego coraz częściej projektanci mody tworzą kreacje, jakie można podziwiać na światowych wybiegach. Jeśli nie mamy pomysłu na oryginalny prezent, to trwały nadruk zdjęcia bądź innej dowolnej grafiki na pościeli, poduszce czy obrusie będzie wspaniałym pomysłem!

Więcej na:

https://ondre.pl/oferta/druk-na-tkaninach/

Terminal płatniczy pomoże ci zwiększyć obroty firmy

0
Terminal płatniczy pomoże ci zwiększyć obroty firmy

Płatności bez gotówki stają się standardem. Znaczna część klientów woli płacić kartą niż nosić przy sobie portfel wypchany banknotami i obciążony monetami. Teraz, dzięki programowi Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorcy mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze i tym samym osiągnąć korzyści, jakie daje przyjmowanie płatności bezgotówkowych.

Oszczędzanie przez wydawanie – poznaj 5 trików!

0
Oszczędzanie przez wydawanie - poznaj 5 trików!

Wiele osób uważa kontrolowanie budżetu domowego za coś zbędnego, nudnego i czasochłonnego. Na szczęście w erze nowoczesnych technologii skrzętne notowanie w dzienniczku możemy zamienić na używanie ciekawych aplikacji mobilnych, które będą wymagały od nas jedynie regularności i konsekwencji.

Jak usprawnić rozliczanie się z pracownikami?

0

Rozliczenia z pracownikami w firmie powinny być szybkie, przejrzyste i korzystne dla każdej ze stron. Dzisiaj coraz częściej w tym celu stosuje się karty przedpłacone.

Ukraińcy o pracy w Polsce

0

W Polsce pracuje już ponad 2 miliony Ukraińców.

Jak inwestować w złoto, by się nie zawieść?

0

Złoto od ponad 2000 lat cenione jest na całym globie i wciąż stanowi stosunkowo bezpieczną metodę lokowania kapitału. Zmieniająca się sytuacja gospodarcza na rynku, kryzysy, które wciąż pojawiają się w różnych zakątkach świata, a do tego inflacja, nie oszczędzają naszych finansów. Złoto to jednak kruszec, który zakupiony chociażby w postaci sztabki czy też monet bulionowych, przez długi czas pozostaje wartościowy. Zachowuje płynność, a stabilność finansowa takich „lokat” jest znacznie większa, aniżeli innych sposobów lokowania kapitału.

Historia wiecznie żywej róży

0

Nie ma co udawać, każda z Nas uwielbia dostawać kwiaty! Nie od dziś, kwiaty uważane są za wyraz miłości, szacunku i oddania drugiej osobie. Ale kiedy róża stała się symbolem zakochania i miłości?

ZOBACZ TEŻ